"Záchranné čluny? Na uprchlíky bych poslala bitevní lodě". Publicistka naštvala Brity

&quote;Záchranné čluny? Na uprchlíky bych poslala bitevní lodě&quote;. Publicistka naštvala Brity
Autor: The Sun|Popisek: Článek Katie Hopkins v The Sun
21 / 04 / 2015, 18:30

Známá britská sloupařka bulvárního deníku The Sun to přehnala. Její kontroverzní vyjádření jí asi bude stát místo a trestní stíhání.

Katie Hopkins svými názory ráda šokuje britskou veřejnost, nicméně její poslední vyjádření naštvalo konzervativní Brity. Petici pro propuštění Hopkins z The Sun (stránka s peticí je zde) podepsalo už téměř 254 tisíc lidí. 

Zdroj YouTube, Press Association

Hopkins napsala svůj sloupek už v pátek 17. dubna a uvedla v něm, řekl, že proti lodím s uprchlíky ze severní Afriky by měly být poslány bitevní lodě. Mladé migranty, kteří se chtějí dostat do Británie přes Calais nazývá "morem" a  píše "Nenechte se mýlit, tito migranti jsou jako švábi."... „Ukažte mi rakve, ukažte mi mrtvoly plovoucí na vodě, hrajte přitom na housle a ukazujte mi vyhublé lidi se smutkem v očích. Není mi jich líto,“ napsala Katie Hopkins. 

V pátek za svůj článek sice získala během prvních 18 hodin 8 tisíc příznivců, ale situace se změnila o víkendu, když utonulo přes 700 utečenců ve Středozemním moři. V tu chvíli, když Britové zjistili, jak umírají uprchlíci vinou pašeráků lidí, začali podepisovat petici proti Katie Hopkins.

Autor petice Izzy Saunders citoval údaje, že migranti v letech 2001 až 2011 přispěli  do britské ekonomiky téměř 25 miliardami liber a napsal: "Žijeme ve společnosti, která myslí dopředu a názory Katie Hopkins by neměly být podporovány, což je důvod, proč jsem se obrátil na noviny The Sun a editora Davida Dinsmora, aby s ní ukončil spolupráci".

Celá věc bude mít zřejmě pokračování, protože policie už obdržela trestní oznámení předsedy společnosti Society of Black, ve které žádá "aby tato záležitost byla naléhavě vyšetřena", protože se jedná o podněcování k rasové nenávisti. Celý text oznámení je uveden na serveru The Independent.

Zdroj: independent.co.uk, The Sydney Morning Herald, blesk.cz

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace