Kauza Burkini. Muslimský plavecký úbor vyvolal vášně. Oprávněně?

Kauza Burkini. Muslimský plavecký úbor vyvolal vášně. Oprávněně?
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: burkini
15 / 07 / 2017, 09:30

V Aquaparku Čestlice vznikla kvůli burkinám ,,monstrkauza".

V Aquaparku Čestlice vyfotil jeden z návštěvníků muslimky v burkinách a fotku nahrál na facebookovou stránku aquaparku s pohrdavým komentářem.

Záhy vyvolala fotka vášnivou debatu o přípustnosti tradičního muslimského úboru v českých podmínkách. Jak už to někdy bývá, diskuse přerostla v emoční válku, kde veškeré argumenty podložené fakty postupně odpadávaly jako zcela zbytečné. ,,Bude u bazénu stát mešita? Do Aquaparku už nkdy nevstoupím" zněly podobné komentáře na sociálních sítích.

Jak je vidět, jedny burkini jsou schopné na rozdíl od jiných věcí v našem prostředí vyvolat nefalšovanou hysterii. Na jednu stranu chápu kritické hlasy, které jasně v této debatě převážily, na stranu druhou rozumím Aquaparku, který burkini povolil. Je to čistě na jeho rozhodnutí, jak se v tomto případě zachová a nemusí ,,trpět" přehnanými sympatiemi k islámu.

Diskuse kolem burkin ukazuje, do jaké míry je veřejná debata o islámu vypjatá vzhledem k okolnostem, které se v Evropě dějí. Je to svým způsobem pochopitelné. Na druhou stranu je ,,kauza" burkini v čestlickém aquaparku do jisté míry nafouknutá a můžeme říct, že i vyfabrikovaná, protože vzbudila poněkud ,,nezasloužený" zájem. Ať si každý nosí, co chce, hlavně když se chová slušně.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace