Kauza Kramný: Nové analýzy. Vražda elektřinou to být nemohla. Justiční omyl drží za mřížemi nevinného. Odvolací soudy opsaly mylný rozsudek

Kauza Kramný: Nové analýzy. Vražda elektřinou to být nemohla. Justiční omyl drží za mřížemi nevinného. Odvolací soudy opsaly mylný rozsudek
14 / 11 / 2019, 16:30

Údajný pachatel je odsouzen za vraždu elektřinou, která se stát nemohla. Přitom na výpovědi znalce, který ji vyvrací, soud postavil svůj rozsudek.

Spolek Šalamoun si nechal udělat novou analýzu výpovědi znalce Karla Skokanského, která je základním pilířem rozsudku 28 let za dvojnásobnou vraždu. Výsledek je šokující. Petr Kramný byl odsouzen za něco, co se stát nemohlo.

Nahrávka výpovědi znalce Skokanského ZDE:

                                   

"Problém je v tom, že když si soud mylně vyloží vyjádření znalce, může vynést rozsudek, který je v přímém rozporu se znaleckou výpovědí. Odvolací soudy pak často jen mechanicky opisují jeden od druhého výrokovou část,“ uvedl pro Security magazín Václav Peričevič je spolku Šalamoun, který se kauzou Krammný dlouhodobě a do hloubky zabývá.

Soudní znalec Skokanský, kterého si soudkyně Renata Gilová předvolala jako odborníka přes elektro do soudní síně, jasně vyloučil možnost vraždy tzv. "jednopólovým dotykem". Přesto je Kramný za "jednopólový dotyk" odsouzen.

Petr Kramný byl v roce 2016 odsouzen na 28 za dvojnásobnou vraždu elektrickým proudem, když měl zabít svou manželku a dceru v roce 2013 v hotelovém pokoji na dovolení v Egyptě.

Případ však provází mnoho nejasností. Mimo jiné se také množí případy, kdy turisté ve stejném resortu zemřou velmi podobným způsobem. Panuje silné podezření že příčinou smrti je otrava jídlem, což se z pochopitelných důvodů pokouší egyptská strana utajit, nebo zamlžit.

"Elektrický proud způsobuje průraz kůže, krevním řečištěm doputuje k srdci, způsobí jeho fibrilaci....a následně z těla vyjde ven..." uvedl u soudu Skokanský.

Pokud by se tedy stala vražda tak, jak byl Kramný odsouzen, musely by mít obě těla jednak průraz kůže v místě vstupu elektřiny a pak také v místě výstupu. Na tělech však nebyl nalezen ani jeden průraz kůže.

"Případ nese jasné známky justičního zločinu," říká předseda a zakladatel spolku Šalamoun John Bok.

Petr Kramný, kterého zavřeli už v roce 2014, nyní bojuje o obnovu procesu. V zádech má nové znalecké posudky, které verzi příčiny smrti elektřinou zcela vyvracejí. Nové posudky se přiklánějí k verzi otravy hotelovým jídlem.

 

Autor: hop

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace