"Každý muslim je terorista, tečka. A drž hubu." Ameriku zachvátila islamofobie.

&quote;Každý muslim je terorista, tečka. A drž hubu.&quote; Ameriku zachvátila islamofobie.
Autor fotografie: YouTube/screenshot
02 / 12 / 2015, 13:30

Islamofobními výroky se neprojevuje už jenom prezidentský kandidát Trump. Je to jen špička ledovce, USA zachvátil strach z islámu a muslimů.

V úterý po teroristických útocích v Paříži v americkém okrese Spotsylvania ve státě Virginia představoval místním občanům stavební inženýr Samer Shalaby plán na výstavbu nového Islámského centra s mešitou ve Fredericksburgu. Článek zveřejnil server vox.com.

V prezentaci chtěl Shalaby podpořit od místních svoji žádost o územní rozhodnutí - což jsou zpravidla velmi nudné debaty - ale to co nastalo, se můžete podívat na videu.

Jeden z přítomných vykřikl, že "nechtějí ve městě žádné zločinecké organizace," další obvinil Shalabyho, že "všichni muslimové jsou teroristé"....mnozí z přítomných tleskali a povzbuzovali kritiky.

"A já vám něco řeknu" pokračoval jeden z řečníků: "Udělám všechno, co je v mých silách, aby se ujistil, že se tohle nestane. Protože jste teroristé. Každý z vás je terorista. Je mi jedno, co tomu říkáte. Je mi jedno, co si myslíte. Každý muslim je terorista, tečka. Drž hubu." Protože byli přítomní stále nepřátelštější, museli úředníci vyzývat ke klidu, nebo budou muset setkání ukončit.

O tři dny později, 20. listopadu řekl Donald Trump pro NBC News, že on by "určitě zavedl systém pro registraci a sledování muslimů v USA." Za tento výrok sklidil Trump kritiku, protože chce zavádět diskriminační politiku jako v předválečné Evropě, kde tehdy byli cílem Židé.

Autor článku uvádí, že antimuslimský fanatismus v USA je stále násilnější. A není to jen díky rétorice Trumpa, který je prý "jen špičkou ledovce". Americké klima antimuslimské nenávisti a strachu, islamofobie, může mít podle něj děsivé důsledky pro miliony Američanů, kteří vyznávají islám.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.