Každý třetí Evropan si v posledních třech letech vážně poškodil svůj telefon každodenními pády a nehodami

Každý třetí Evropan si v posledních třech letech vážně poškodil svůj telefon každodenními pády a nehodami
07 / 12 / 2019, 07:30

Poslední statistiky a průzkumy týkající se rozbitých smartphonů rostou. Mezi nejčastější důvody poškození patří nepozornost a nedostatečná ochrana mobilního zařízení, které je bohužel samo o sobě většinou dost křehké. Nejvíce lidí se setkává s roztříštěnými a prasklými displeji po pádu, ať už během pořizování selfie nebo při zakopnutí či uklouznutí.

Zhruba 250 miliónů poškozených telefonů

„Každý třetí Evropan si vinou každodenních nehod během posledních tří let vážně poškodil svůj telefon, což dohromady představuje zhruba 250 miliónů poničených mobilních zařízení. Nejen, že je to pro zákazníky značně nepříjemné, ale oprava nebo výměna bývá většinou nemalou investicí,“ uvedl Peter Cunningham ze společnosti Bullitt Group. U smartphonů, které vynikají spíše svou lehkostí, není však odolnost moc obvyklá.

Pojištění dražšího mobilního zařízení se vyplácí

Pro někoho možná na první pohled zbytečná investice, ale vyplatí se o pojištění nahodilého poškození a odcizení zauvažovat. Takové pojištění lze sjednat při koupi nového mobilního zařízení přímo u jeho prodejce. „Pokud dojde nešťastnou náhodou k poškození vašeho pojištěného telefonu nebo k jeho odcizení, pojišťovna vám jej rychle nechá opravit, případně dodá nový přístroj nebo vyplatí finanční náhradu,“ říká Viktor Houška, ředitel produktu BNP Paribas Cardif Pojišťovny. „Podle statistik prodejců totiž činí průměrná cena opravy 50 % ceny telefonu,“ dodává Viktor Houška.

Tip na závěr:

Společnost Cat, která se dlouhodobě specializuje na odolné telefony, nedávno uvedla na trh nový mimořádně tenký, elegantní, ale také odolný model Cat S52. Je tedy ideálním řešením pro ty, kteří hledají telefon, jenž se vejde do každé kapsy a zároveň se během pádu jen tak nerozbije. U tohoto přístroje navíc výrobce garantuje výměnu poškozeného displeje v rámci záruky.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace