Kde je budoucnost obchodování? Nahodíte poptávku online a sny se Vám splní!

Kde je budoucnost obchodování? Nahodíte poptávku online a sny se Vám splní!
10 / 11 / 2017, 19:00

Internet a online nástroje vstupují do všech koutů lidského chování. Výjimkou není ani klasické obchodování a dohazování zakázek, kde štafetu převzaly online tržiště. Možná to zní drsně, ale i zde platí zákon, že přežijí jen ti nejlepší.

Klasické objíždění dodavatelů a hledání nejlepší nabídky nebo listování v papírovém katalogu firem? To už jsou dnes spíše vzpomínky na devadesátá léta. Dnes už se dodavatel zboží nebo služeb hledá úplně jinak.

Opravdu velkou část trhu obsluhují tzv. B2B online tržiště, která jsou nejen online katalogem dodavatelů zboží a služeb, ale především živou online soutěží o poptávky klientů.

„U nás je registrováno téměř 88 tisíc subjektů, které se aktivně zapojují do obchodování. Jsou to desetitisíce poptávek v nejrůznějších oborech. Ať už jde o poptávky v oboru doprava, poptávka služeb strojírenství, poptávka služeb IT, programování a další,“ řekl člen ze společnosti z ABC.

Po více než třiceti letech fungování jejich online tržiště mají velmi propracovaný systém, se kterým jsou firmy velmi spokojený. Firmy rychle zjistí, kde prodat zboží i službu a jak dohodnout zakázku. Naučí se i to, jak ušetřit při nákupu a to se vyplatí. Můžete být jedničky v čemkoliv.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.