Kdo byl Gianluca Buonanno? Italský patriot, bojovník proti eurofederalismu

Kdo byl Gianluca Buonanno? Italský patriot, bojovník proti eurofederalismu
Popisek: Gianluca Buonanno
07 / 06 / 2016, 14:15

Zemřel velký italský patriot, bojovník proti eurofederalismu, velký kritik Angely Merkelové, ale také srdcař Ligy Severu, velký vtipálek a bavič, ale především táta od rodiny. To vše byl Gianluca Buonanno.

Gianluca Buonanno se narodil před 50 lety 15. května v italské Borgosesii. Narodil se do rodiny řemeslníka a divadelního herce, jeho dědeček byl slavný Italský potulný bavič, herec, scénárista a režisér Etore Petrolini (odtud zřejmě pramení Gianlucovy herecké až bavičské sklony, pozn. autora).

Gianlucu Buonanna již od šestnácti let zajímala politika, fascinovalo jej Sociální hnutí Giorgia Almiranteho. Vystudoval na účetního v roce 1987. Po studiích se několik let živil jako prodejce ve svém regionu. Přitom však stihl být velmi politicky aktivní.

Již v roce 1990 tedy ve 24 letech byl zvolen radním ve městě Seravalle Sesia za italské sociální hnutí Destra. V roce 1993 byl zvolen starostou jako nezávislý a znovu zvolen v roce 1997. V roce 1995 se stal regionálním lídrem Národní aliance a byl jím až do roku 2009.

Kariéra v Lize Severu:

V roce 2002 se Buonanno stává členem strany Liga Severu, ve které zůstal, až do své tragické smrti. A jak bylo jeho zvykem, velmi rychle se prosadil. Velmi rychle se stal vysoce ceněným členem strany a v roce 2008 byl zvolen jako Deputato (něco jako krajský hejtman) za oblast Piedmont 2. Byl zvolen neuvěřitelnými 98 procenty hlasů (nejvíce vůbec). Svou pozici znovu obhájil v roce 2013 a zároveň byl zvolen do předsednictva Ligy Severu, v roce 2014 byl zvolen europoslancem.

Gianluca Buonanno byl veliký rétor, ale také bavič a muž teatrálních výstupů. Během své kariéry se stal velikým euroskeptikem, odpůrcem ilegální migrace a především nesmlouvavým kritikem Bruselu a Angely Merkelové.

Nejproslulejší eskapády:

Proslul mnoha výstupy, za které by se nemusel stydět kdejaký herec, například na schůzi Evropského parlamentu za přítomnosti Angely Merkelové, přišel při její přítomnosti v Evropském parlamentu v tričku, kde byla vyobrazena kancléřka s Hitlerovským knírkem, aby tím dal kancléřce najevo její nedemokratické vedení EU a její naprosté selhání, jako vůdkyně Evropy. 

Další z jeho výstupů bylo převlečení za černocha, který jde žádat o sociální dávky, aby tak upozornil na nerovnost v sociálním systému. Asi nejoriginálnější výstup byl pak přímo na ulici, kdy se se svým kamarádem Jacopem Albertim namazali krémem na boty a předstírali africké migranty prodávající na bleším trhu před značkovým obchodem.

Dne 5. června bohužel jeho život vyhasl tragicky a náhle. Vracel se domů z politického mítinku, když se za zatím neznámých okolností střetl s protijedoucím vozidlem. Gianluca Buonanno byl na místě mrtev a jeho žena byla odvezena do nemocnice. Jediná pozitivní zpráva je, že jeho žena není v ohrožení života.

Odešel skvělý politik, patriot, bojovník za větší nezávislost na Bruselu, člověk, jenž chtěl revoluci v politice, ale především velký člověk a otec od rodiny. O jak velkého politika se jednalo svědčí i kondolence z celé řady zemí a od zvučných jmen. Kondolence již zveřejnili či zaslali Geert Wilders, Marine le Pen, H.C. Strache a za ČR Úsvit národní koalice jmény Miroslava Lidinského a Marka Černocha. Budete nám chybět Gianluco.

Autor: Milan Roháč

Tagy článku