Kdo byl v pořadu Máte slovo na téma migrace divácky nejúspěšnější?

Kdo byl v pořadu Máte slovo na téma migrace divácky nejúspěšnější?
Popisek: Ilustrační foto
29 / 04 / 2016, 17:00

...Ivo Vašíček, místopředseda České pirátské strany, Miroslav Lidinský, předseda Úsvitu - Národní Koalice a Jana Yngland Hrušková, zpěvačka a aktivistka, která žila v Německu.

Tito tři podle exkluzivního výzkumu agentury Phoenix nejvíc zaujali diváky čtvrtečního pořadu Máte slovo na téma migrace a současný stav Evropy. Informaci zveřejnil server parlamentnilisty.cz

„Minulý týden Turecko varovalo Evropu, že pokud v červnu nebude osvobozeno od vízové povinnosti, pak nikdo nemůže chtít, aby své závazky dodržovalo. Tento týden Rakousko, náš soused, přijalo velmi tvrdý azylový zákon, zahájilo kontroly na části hranic s Maďarskem a staví na rakousko-italské hranici bariéry. Znamená to, že může propuknout nová migrační krize? Může se dotknout i ČR? A jsou na ni připraveny bezpečnostní složky?“ zahájila pořad Máte slovo České televize Michaela Jílková.

„Evropská unie nás neochrání, musíme se ochránit sami,“ řekl úvodem předseda Úsvitu - Národní koalice Miroslav Lidinský.

Z dat ATO - Mediaresearch, která pro ParlamentníListy.cz zpracovala MÉDEA, a. s. ve spolupráci s MÉDEA RESEARCH, k. s., vyplývá, že čtvrteční Máte slovo sledovalo 514 tisíc diváků. Toto výrazné číslo potvrdilo dlouhodobý zájem obyvatel o téma bezpečnosti a migrační krize.

U respondentů agentury Phoenix research nejvíce zabodoval zástupce Pirátů, jehož projev zaujal 27 procent respondentů.

Druhý se umístil Miroslav Lidinský, předseda Úsvitu a bývalý příslušník Útvaru speciálních operací Vojenské policie. Ten získal 22 procent kladných ohlasů.

Třetí v pořadí se stala zpěvačka Jana Yngland Hrušková, obdržela 17 procent pozitivních reakcí. Čtvrté místo a 12 procent kladného hodnocení přiřkli respondenti Janu Cemperovi, aktivistovi z iniciativy Proti projevům nenávisti.

Páté místo a 8 procent získal Jiří Nováček, 1. náměstek ministra vnitra pro řízení sekce vnitřní bezpečnosti. A šestici hlavních hostů uzavřel bezpečnostní analytik Jan Schneider. Jeho projev zaujal 7 procent z těch, co pořad sledovali.

V publiku pak diváci mohli slyšet postoje evangelického faráře Mikuláše Vymětala, turkologa Tomáše Laně anebo Martina Kollera, vojenského analytika. Tito hosté celkově v kategorii "ostatní" oslovili zbylých 7 procent respondentů.

Pořad Máte slovo ke shlédnutí zde

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.