Kdo byl vrah z Orlanda? Podle jeho kolegy z G4S homofobní pomatenec

Kdo byl vrah z Orlanda? Podle jeho kolegy z G4S homofobní pomatenec
Autor fotografie: By Joe Cereghino (Flickr: IMG_9565.jpg) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons|Popisek: Vrah zabíjel pomocí AR-15
13 / 06 / 2016, 13:00

Bývalý policista v Fort Pierce, který kdysi pracoval s Omarem Mateenem, vrahem z nočního klubu v Orlandu řekl, že byl "pomatený a nestabilní." Firma ale nereagovala, protože byl muslim.

Daniel Gilroy uvedl, že pracoval ve společnosti G4S Security u jižní brány v PGA Village několik měsíců mezi roky 2014 a 201515. Omar Mateen od něj přebíral odpolední směnu.

Gilroy, bývalý policista ve Fort Pierce, řekl že Mateen měl často homofobní a rasisitické komentáře. Gilroy si stěžoval několikrát svému zaměstnavateli, ale ten prý neudělal nic proto, že Omar byl muslim. Gilroy opustil G4S poté, co ho Mateen začal pronásledovat různými textovými zprávami, asi 20 až 30 za den, posílal také až 15 SMS denně.

"Odešel jsem, protože všechno co řekl, bylo toxické," řekl Gilroy neděli a dodal "Společnost nic neudělala. Ten chlap byl pomatený a nestabilní. Mluvil o zabíjení lidí."

Gilroy tedy jeho střelba do lidí nepřekvapila.

Zde tedy selhal nejen stát, ale i samotný zaměstnavatel Omara, firma G4S, který měl alespoň prověřit slova bývalého policisty. 

Omar měl ale ještě jednu tvář - obyvatelka PGA Village Eleanora Dorsi ho znala jako přátelského člověka, který střežil bránu do jejich komunity v západním Port St Lucie.

"Pokaždé, když jsem ho viděla, byl velmi zdvořilý," řekl Dorsi v neděli ze svého letního domu v Connecticutu. "Vždycky byl gentleman."

Dorsi, která žije v komunitě od roku 2011 odhaduje, že viděla Mateena asi desetkrát v průběhu let, ale zanechal na ni velký dojem na ni díky svému "rytířství". Dokonce jí jednou pomohl i s autem...

"Vždy se smál a zdál se mi jako velmi hodný, pozitivní člověk," dodala Dorsi. Při představě, že tento člověk zabil nejvíce lidí během masové vraždy jí prý přebíhá mráz po zádech.

Imám Muhammad Musri, prezident Islámského společenství v centrální Floridě, vybízel v hodinách po útoku ke zdrženlivosti.

"Chci také varovat mnohé z médií od předčasných soudů," řekl imám. "Truchlíme, jsme smutní, jsme zdrceni, a teď není opravdu čas na spěšné soudy."

Imám dále řekl: "Odsuzujeme toho, kdo tohle udělal, ať už měl ideologii jakoukoliv. Životy by neměly být ztraceny v důsledku hněvu a nenávisti. Odsuzuji všechny teroristické činy, a to zejména ty, které jsou ve jménu mé víry. Je srdcervoucí vidět toto v mém milovaném městě Orlandu. Máme smutek. "

Zdroj: Florida Today

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace