Kdo financuje úplné odzbrojení evropských občanů?

Kdo financuje úplné odzbrojení evropských občanů?
22 / 02 / 2016, 20:00

Z čeho a jak financují podivné organizace svoje podivné aktivity směřující k odzbrojení evropských občanů...A co vlastně namluvily svým sponzorům?

Zakazující aktivisté infiltrovali Evropskou komisi, ale kdo to je, čí zájmy skutečně chrání? Proč chtějí odzbrojit i oběti islámského státu? Kdo je tato vlivná skupina?
V prosinci jsme zveřejnili článek "Všechny střelné zbraně je potřeba zakázat! Všechny civilisty odzbrojit!" V článku byli zmíněni aktivisté z organizací Small Arms Survey a Saferworld, kteří viní za všechno zlo na světě zbraně v rukou civilistů.

Reálně hrozí, že budou všichni evropští občané odzbrojeni a jejich zbraně budou "znárodněny". I o tom se diskutovalo na mezinárodní konferenci v Praze.

Na serveru Sdružení na ochranu práv majitelů zbraní - LEX byl zveřejněn další článek autora Ondřeje Turka, který se zamýšlí nad motivací těchto "aktivistů" a především z čeho a jak financují svoje podivné aktivity směřující k odzbrojení evropských občanů....."A co vlastně namluvili svým sponzorům, kteří se pak nestačí divit, co s jejich penězi SAS dělají." Autor popisuje nejen financování těchto organizací, ale i důsledky jejich počínání:

Aktivisté, kteří požadují odzbrojení (nejen) evropských občanů jsou financováni EU

"Aktivisté vyvíjejí tito činnost proti zájmům přibližně 25 milionů zákona dbalých občanů Evropské unie, kteří legálně vlastní střelné zbraně. Každý takový občan si platí svého aktivistu, který mu chce odebrat jeho legálně nabytou zbraň a připravit ho jak o možnost věnovat se svým koníčkům, tak i o možnost bránit sebe a svou rodinu," píše a hned doplňuje pozadí financování těchto "aktivistů":

"Financování obou aktivistických organizací je totiž poměrně neprůhledné. Saferworld má alespoň tolik slušnosti, aby o sobě zveřejnil účetní uzávěrku. Podle té pochází 78% dotací, ze kterých funguje, od vlád Velké Británie, Nizozemí, USA…, a samozřejmě Evropské Komise. Ta je rovnou jedním z nejštědřejších sponzorů – v roce 2014 přispěla Saferworldu 2,3 miliony liber a v roce 2015 takřka milionem a půl, tj. v přepočtu 80, resp. 49 miliony korun. To se pak aktivismus provozuje jedna báseň.

Aktivisté ze Small Arms Survey jsou proti tomu velmi neprůhlední. Víme jen, že jim v roce 2012 dotací 300.000 EUR (cca. 8 milionů Kč) přispěla finská vláda. Ta samá finská vláda, která se teď návrhu na zákaz samonabíjecích zbraní z dílny SAS zoufale brání, protože ví, že by to pro Finsko, spoléhající na záložáky - dobrovolníky cvičící se svými samonabíjecími zbraněmi, byla bezpečnostní hrozba. Zbláznili se snad Finové a ti ostatní a sponzorovali svého nepřítele? Ne nutně. Small Arms Survey je totiž členitá organizace a těm, kdo ji financují, ukazuje vždy jen jednu svou tvář - tvář expertních mírotvůrců v zemích třetího světa.

Princip je jednoduchý. Západ chce hlavně klid na obchod a proto nemá rád konflikty.

Small Arms Survey hrají přesně na tuto notu: se svou aureolou „švýcarských vědců“ prohlásí, že je potřeba v nějaké zemi třetího či rozvojového světa vědecky prozkoumat „násilí se zbraněmi“. Na takové projekty dostane dotace, za které je schopna si najímat pozorovatele a dopisovatele i v těch nejzapadlejších koutech Afriky a Asie – a ti pak objíždí vesnice a dělají průzkumy veřejného mínění. Ptají se – „Proč tu bují násilí? Důvěřujete vládním bezpečnostním silám? Máte zbraně? A co by se muselo stát, abyste je odevzdali?“

Výsledkem jsou sofistikované a po faktické stránce překvapivě docela objektivní zprávy, které politikům, diplomatům a skutečným mírotvůrcům přináší cenný vhled do společenské dynamiky rozvrácených zemí. Jsou to vlastně podrobné rešerše přímo z epicenter problémů, které dodávají „mírotvůrcům“ cenné informace, jak to tam funguje a proč se ti lidé mezi sebou pořád střílí. Finové svou dotaci věnovali právě na takový průzkum v rozvojových zemích – a pak se nestačili divit, jak se jim neziskovka odvděčila.

Zprávy SAS z míst konfliktů jsou poměrně objektivní ve své faktické části, která jen suše a bez příkras agreguje „tvrdá data“, totéž v žádném případě neplatí pro část závěrečnou, jakoby analytickou.

V té Small Arms Survey poměrně nepřekvapivě dělá dvě zcela fatální chyby. Z toho, co si sama zjistila, polovinu ignoruje a soustřeďuje se jen a pouze na svůj všelék - zákaz zbraní. A co se bezprostředně týká nás, svými průzkumy v rozvrácených zemích třetího světa je natolik deformovaná, že považuje i evropské, zákona dbalé držitele zbraní za stejně nebezpečné a nedůvěryhodné živly, jako lupiče dobytka a vrahy v Africe." 

Autor uvádí na webu typický příklad "Aktivisté a „vina bílého muže“ za kalašnikovy", který koresponduje s předchozím příkladem, kdy tito aktivisté požadují odzbrojení obětí Islámského státu, aby se nemohly bránit....A pokračuje:

"Jenže vyspělé státy Evropy tyto problémy dávno neřeší. Policie a armáda tu svévolně nerozdává zbraně svým příbuzným a náš zákon o zbraních má celou řadu podmínek, které zbraně umožní legálně nabývat pouze zodpovědnými lidmi. Opilci o zbraně ze zákona musí přijít jako „nespolehliví“. Spory řešíme jako civilizovaní lidé a nemáváme žádnými zbraněmi, ani noži či páčidly, pod nosem kolemjdoucím. Na Západě sice mají i své vlastní ozbrojené „gangstery z ghetta“, jenže ti tu své zbraně mají naprosto nelegálně a žádný zákaz se jich nedotkne – jak dokazují mladiství gangsteři z Velké Británie, ozbrojení až po zuby i bezmála dvacet let po zákazu zbraní."

Stovky nelegálních Kalašnikovů a Glocků, zabavených každý měsíc, a ještě mnohem více těch, které zabaveny nejsou. V názorné ukázce tak Britové odzbrojili oběti – a vydali je napospas gangsterům. Přesně tak, jak si to přejí Small Arms Survey a jak to chce David Cameron a jeho ministryně vnitra Theresa May vylobbovat v celé EU. 

Celý článek včetně dalšího videa naleznete zde.

TAG: LEX

 

Tagy článku