Kdo může porazil Merkelovou? Třeba nová politická kometa Martin Schulz

Kdo může porazil Merkelovou? Třeba nová politická kometa Martin Schulz
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Martin Schulz
17 / 02 / 2017, 10:00

KOMENTÁŘ

Našla Angela Merkelová konečně vyzyvatele? Vypadá to, že ano. A možná i slábnoucí němečtí sociální demokraté našli konečně svého spasitele. Bývalý předseda Evropského parlamentu a sociální demokrat Martin Schulz může být nakonec zkázou kancléřky, která se bude ucházet již o čtvrté funkční období.

Podle posledních průzkumů veřejného mínění se Schulz v podstatě na Merkelovou dotáhl a ta to bude mít s obhajobou svého křesla velmi těžké. I když je Schulz v politice nováčkem, jeho výhodou je fakt, že přichází zvenku. V Evropském parlamentě si stačil vydobýt pověst neústupného ,,hráče", který si jde tvrdě za svým. Pokud chce Schulz Merkelovou v letošních volbách porazit, jsou tyto vlastnosti nezbytné. ale bude potřebovat samozřejmě i další.

Němečtí politologové se shodují na tom, že Schulz představuje určitý protipól Merkelové. Je emotivní, přímočarý a své myšlenky umí výstižně a jasně podat. Otázkou je, jestli postupný růst popularity Schulzovi vydrží i za několik měsíců. V politice se totiž nezřídka stává, že efekt ,,novosti" zkrátka v jeden moment pomine. Sociální demokraté tak budou muset Schulze permanentně ,,vézt" na mediální vlně.

Nesmíme však zapomenout ani na to, že i když se Merkelová dopustila mnoha chyb v souvislosti se vstřícnou politikou migrace, rozhodně ji nemůžeme odepisovat. Stále má zhruba poloviční podporu Němců a nevypadá to zatím na nějaký zásadní pokles popularity. Schulz se však jednoznačně musí vůči její chybné migrační politiky vymezit a nastolit nová přitažlivá témata pro voliče. Pokud se mu to podaří, má velkou šanci parlamentní volby vyhrát a sesadit tak po 12 letech ,,železnou kancléřku".

 

psali jsme:

Merkelová: Islámský terorismus je pro Německo největší zkouškou

Na Merkelovú sa po včerajšom útoku v Berlíne valí obrovská vlna kritiky. Kvôli jej migračnej politike

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace