"Kdo nejde s námi, jde proti nám?" Výhrůžky a zesměšňování zemí EU, které chtějí změnu

&quote;Kdo nejde s námi, jde proti nám?&quote; Výhrůžky a zesměšňování zemí EU, které chtějí změnu
21 / 05 / 2016, 18:15

Nervozita v Bruselu se prudce stupňuje. Vadí Brexit i prezidentské volby v Rakousku.

Hrozí odchod Velké Británie z EU?

Předseda Evropské komise Jean Claude Juncker pohrozil, že v případě, že se na konci června Velká Británie rozhodne pro vystoupení z EU, bylo by s ní jednáno jako s dezertéry.

Juncker porušil slib, který dal premiérovi Davidu Cameronovi, že nebude zasahovat do referenda. Francouzskému deníku Le Monde sdělil, že s Británií po brexitu „nebude zacházeno jemně“, upozornil na výroky Junckera například deník The Times. Zdroj: echo24.cz

Zajímavou informaci k osobě Jean-Clauda Junckera uveřejnil server eretz.cz v článku, ve kterém za skutečné spoluviníky úspěchu islámského útoku v Paříži označil vedoucí představitelé Evropské unie a zemí Evropské unie – a jmenoval mj. "věčně opilého předsedu Evropské komise Jean-Clauda Junckera" (který zdárně sekundoval v blábolení "pomatené Angely Merkelové" a "pomateného Françoise Hollanda.")

Juncker zároveň vyzval Francii, aby oživila poptávku po větší integraci v EU, aby se čelilo britskému euroskeptickému jednání. „Dezertéři nebudou vítáni s otevřenou náručí,“ řekl deníku Le Monde.

Zvítězí v zítřejších prezidentských volbách v Rakousku odpůrci migrace?

Ve volbách má šanci uspět kandidát populistické strany Svobodných Norbert Hofer. Pokud se Hofer stane hlavou státu, bude celoevropská rarita. Jenomže to nemohou připustit zahraniční komentátoři. A především Německu se vůbec nelíbí, že by se jeho východní soused vydal "jinou" cestou. 

Koho si zvolí Rakušané za prezidenta? Odpůrce nebo příznivce migrace?

„Milí rakouští přátelé, vím, že ze srdce nesnášíte, když se vám velký německý bratr míchá do vašich věcí…Máte z nás Němců komplexy. Nám je přitom vlastně jedno, co v tom vašem maličkém výběhu pro sviště děláte,“ uvedl moderátor satirického pořadu německé televize ZDF a několik dalších minut si dělal legraci z historicky komplikovaného vztahu mezi maličkým Rakouskem a obrovským Německem i z vysokého vítězství Norberta Hofera v 1. kole voleb v dubnu. 

"Jsem z toho smutný, všude vítězí populisté, pomáhej nám pánbůh," řekl Schwarzenberg

Stejný pořad angažoval i komika, který si zahrál rozzlobeného Němce, co právě přestal mít rád Rakušany. „Co kdy vzešlo z Rakouska dobrého? Císařský trhanec? Vždyť je to jenom pokažená palačinka! Vaše lipicány bych si nedal ani do lasagní. A navíc volíte ještě hloupěji než lidé u nás na východě.“ To byla narážka na volební úspěchy populistické Alternativy pro Německo hlavně ve východní části Spolkové republiky. Zdroj: rozhlas.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace