"Kdo nenávidí uprchlíky, nenávidí Německo!" zaznělo v Bundestagu

&quote;Kdo nenávidí uprchlíky, nenávidí Německo!&quote; zaznělo v Bundestagu
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Angela Merkelová při projevu v Evropském parlamentu
15 / 10 / 2015, 12:15

Německá vláda trvá na stálém a povinném mechanismu rozdělování uprchlíků v EU. Kancléřka Merkelová uvedla, že ve svém úsilí nepoleví a bude prosazovat jeho vytvoření.

Před odjezdem na summit Evropské unie  řekla německá kancléřka Angela Merkelová ve Spolkovém sněmu: "Nadále jsem přesvědčena, a je to názor celé vlády, že potřebujeme trvalý a závazný mechanismus rozdělování uprchlíků v Evropě, přesně jak navrhuje Evropská komise." (zdroj: českénoviny.cz)

Německý ministr vnitra Thomas de Maiziere na konci svého projevu v Bundestagu dokonce řekl: "Lidé, kteří nenávidí uprchlíky, nenávidí pravdu, nenávidí Německo." A kdo na demonstracích ukazuje šibenice (tím narážel na poslední demonstraci hnutí Pegida v Drážďanech), tak "opouští půdu pro vzájemný dialog."  

Bavorský premiér Horst Seehofer trvá na tom, že se musí omezit příliv dalších uprchlíků. Na dnešním jednání Spolkového sněmu uvedl: "Pokud se nám nepodaří nastavit limity pro uprchlíky, ztratíme důvěru svých voličů. Německo riskuje parádní selhání," a doplnil, že po setkání s místními samosprávami v Bavorsku, je jasné, že ty "jsou již na hranicích svých možností a vůbec nedokaží pochopit, co se děje v Berlíně". 

"Měli byste konečně také poslouchat jejich názory na řešení uprchlické krize. To oni každý den improvizují, aby se vyrovnali s velkým počtem běženců." Přistěhovalecká politika postrádá podle jeho názoru jakákoliv pravidla, přestávají platit smlouvy a zákony. "Je nutné vrátit do hry Dublinské dohody, vždyť je zcela zřejmé, že porušením těchto dohod došlo k "sacímu účinku", který vyvolává další příliv imigrantů." (Zdroj: tagesspiegel.de)

Seehofer, šéf Křesťansko-sociální unie (CSU), je už delší dobu "na kordy" s kancléřkou Merkelovou právě kvůli jejímu postoji k uprchlické krizi.

Na včerejší konferenci CDU v saském Schkeuditzu čelila Merkelová ostré kritice za svoji přistěhovaleckou kritiku a v publiku byl dokonce plakát s nápisem "Zastavte uprchlický zmatek - ochraňujte německou kulturu a hodnoty - sesaďte Merkelovou". Na kritiku odpověděla Merkelová jednoznačně: "na svém postoji nehodlá nic měnit, neboť právo na ochranu před občanskou válkou a pronásledováním náleží každému člověku." Podle některých řečníků už velká část německého obyvatelstva nemůže poslouchat stále dokola se opakující slova Merkelové, že to Německo zvládne. (Zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz)

Tagy článku