Kdo se snaží zlikvidovat Donalda Trumpa?

Kdo se snaží zlikvidovat Donalda Trumpa?
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Bill B|Popisek: Screen capture from Presidential Debate on Monday, September 25, 2016
01 / 10 / 2016, 05:00

Kandidát na amerického prezidenta byl při první veřejné debatě znevýhodněn. Technická chyba nebo úmysl?

Washington - Stížnost republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa na vadný mikrofon, který měl k dispozici během první debaty se svou demokratickou soupeřkou Hillary Clintonovou, nebralo mnoho lidí vážně. Nyní se ale ukázalo, že byla oprávněná. Trumpův mikrofon měl problémy, napsala dnes na svých stránkách komise dohlížející na průběh prezidentských duelů.

"Co se týče první debaty, vyskytly se problémy s ozvučením Donalda Trumpa, které ovlivnily hlasitost v debatním sále," oznámila bez dalších detailů nezisková organizace Komise pro prezidentské debaty (CPD).

Trump si po pondělní debatě s Clintonovou stěžoval, že dostal špatný mikrofon, u něhož byla hlasitost mnohem nižší než u jeho soupeřky. "Zajímalo by mě, jestli to bylo úmyslně," řekl. Zároveň prohlásil, že nechce věřit na konspirační teorie.

"Když si někdo stěžuje na mikrofon, neměl dobrou noc," reagovala Clintonová.

Podle dnešního průzkumu agentury Reuters a společnosti Ipsos vyhrála debatu někdejší první dáma. Že Trumpa v duelu porazila, uvedlo 56 procent dotázaných.

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Bill B

Tagy článku