Kdo získal prestižní ocenění CIA za boj proti terorismu? Jeden z jeho největších sponzorů

Kdo získal prestižní ocenění CIA za boj proti terorismu? Jeden z jeho největších sponzorů
Autor: Flickr.com|Popisek: Mike Pompeo
18 / 02 / 2017, 09:00

Ocenění CIA ,,za boj proti terorismu" získal blízký americký spojenec a jeden z největších sponzorů sunnitského terorismu.

Ředitel CIA Mike Pomeo předal saúdskoarabskému korunnímu princovi a ministrovi vnitra Mohamedovi bin Nájifovi ocenění za příkladný boj proti terorismu. CIA podle jeho šéfa uznává ,,vynikající výkon v oblasti boje proti terorismu". Korunní princ prohlásil, že pamětní medaile, kterou od Pompea dostal, představuje ,,ocenění mezinárodního úsilí v boji proti terorismu saúdského království pod vedením krále Salmána".

Bin Nájif uvedl, že si ocenění velmi váží a Saúdové budou dále pokračovat v intenzivním boji proti terorismu. Dodal, že Saúdská Arábie zmařila i několik teroristických útoků. Korunní princ řekl, že odhodlání bojovat proti terorismu je o to větší, protože ,,terorismus nemá žádnou identitu a je bez vyznání".

Je na druhé straně pikantní, že z tajných depeší amerických diplomatů, které před několika lety zveřejnil server WikiLeaks, vyplývá, že USA svým spojencům v islámských zemích v boji proti terorismu nevěří. Neplní podle uniklých zpráv své úkoly, což platí i o Saúdské Arábii, která je jedním z největších sponzorů sunnitského terorismu.

V tajném dokumentu z roku 2009, podepsaném tehdejší ministryně zahraničí Hillary Clintonovou, se píše, že „je potřeba udělat více, protože Saudská Arábie představuje hlavní základnu finanční podpory pro al-Káidu, Tálibán, Laškare tajjaba a další teroristické organizace.“ 

 

psali jsme:

Trump vzkazuje CIA: Jsem s vámi na tisíc procent

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace