KDU chce vyhodit Okamuru z pozice místopředsedy Sněmovny. Pelikán žádá, aby se omluvil. Okamura sílí z pravdy a lásky

KDU chce vyhodit Okamuru z pozice místopředsedy Sněmovny. Pelikán žádá, aby se omluvil. Okamura sílí z pravdy a lásky
Popisek: Tomio Okamura
08 / 02 / 2018, 11:30

Odvolání Okamury z pozice místopředsedy Poslanecké sněmovny by byla časovaná atomová bomba pro českou demokracii. Tomio Okamura má často dobré cíle, ale nešťastné nástroje k jejich naplnění a ještě častěji hovoří o dobrých politických nástrojích, které však spojuje s nešťastnými cíli.

Bezesporu je správné nepřijímat imigranty, ale proto ještě není zapotřebí rezignovat na reformu EU. Stejně tak je dobré vypisovat celonárodní referenda, ale není přípustné legalizovat trest smrti ve společnosti, kde sám premiér hovoří o tom, jak jednoduché je v ČR si objednat účelové trestní stíhání.

psali jsme: Tomio Okamura o referende, o odchode Českej republiky z Európskej únie

Černobílé odmítání, lépe řečeno ignorování Okamury obzvláště nepopulárními obránci politické korektnosti pak vede jen k akceleraci polarizace společnosti. K její radikalizaci a tedy k neochotě kompromisů a veřejné debatě, což je elementární esence demokracie jako takové.

To, čemu pražská kavárna říká populismus, musí kavárnici akceptovat. Místo ignorování je třeba politického provokatéra Okamuru akceptovat jako součást vox populi, které je třeba reflektovat v kompromisech slučitelných s ústavou a bezpečnostní integritou ČR.

psali jsme: Středeční demonstrace: Okamura chválí policii, ministr vnitra žádá vysvětlení

Referendum o Euru prostě dříve nebo později bude a jediné o co dnes jde, je to, zda vždy vyvažující česká společnost připustí nebo nepřipustí zavedení elektrického křesla.

Autor: Václav II

Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakce

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.