Kdy tedy začne armáda střežit naše hranice?

Kdy tedy začne armáda střežit naše hranice?
14 / 07 / 2015, 15:00

Prezident Miloš Zeman dnes řekl k otázce uprchlíků: „Myslím si, že jednou nastane čas, kdy budeme muset povolat armádu ke střežení naší státní hranice, což je koneckonců úkol každé armády."

Novinářům to dnes řekl po odhalení busty bývalého francouzského prezidenta Françoise Mitterranda. Informaci přinesl server denik.cz. 

Zároveň dodal, že současná situace na Ukrajině, přičemž odkázal ke střetu v Mukačevu na západě země, povede k tomu, že se „přiblíží vrstva uprchlíků z Ukrajiny". „A to jsou lidé, kteří jsou nám kulturně blízcí, kteří jsou ochotni pracovat, nikoli pobírat sociální dávky," řekl prezident. „S takovou migrační vlnou, samozřejmě v omezeném rozsahu, bych souhlasil," dodal.

Poté zdůraznil, že nikdy nebude souhlasit s tím, aby do České republiky přišla migrační vlna islamistů, „mezi nimiž mohou být i bojovníci takzvané svaté války neboli džihádu". 

Zdroj: denik.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.