Kdy začnou mít majitelé herních automatů opravdu problém?

Kdy začnou mít majitelé herních automatů opravdu problém?
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
17 / 10 / 2014, 15:00

17.10.2014 / Občané nechtějí mít ve svých městech a obcích herní automaty. Přeje si to naprostá většina obyvatel. Výsledek? Před volbami silná slova kandidátů, po volbách uvidíme...možná. Tak nastupují berní úředníci z ministerstva financí. Pomůže to?
Zdroj: Ministerstvo financí ČR

V našem článku V Česku se za rok prosází roční rozpočet ministerstva školství. A to už problém opravdu je! jsme se podrobně zabývali problémem hazardního hráčství. Jsme takové malé velké středoevropské Las Vegas, všude herní automaty....

V České republice je až 80 tisíc lidí závislých na hazardních hrách (!). Vyplývá to ze studie Národního monitorovacího střediska pro drogy a drogové závislosti, která je tak trochu mimo zájem mainstreamových médií. Hazard je u nás velký problém, za který v konečném důsledku zaplatíme všichni. Rodiny, které trpí tím, že veškerý jejich příjem je prosázen na automatech nebo v sázkách, totiž potom končí na "okraji společnosti" v tzv. sociálně vyloučených lokalitách. I tam ale míří "šmejdi" s automaty a odírají tyto lidi i o sociální dávky. Dobrý kšeft.

MInisterstvu financí evidentně došla trpělivost a podstatně zvýší kontroly, jestli mladiství nehrají v těchto hernách hazardní hry a pracovníci finanční správy budou ještě častěji kontrolovat umístění herních automatů v provozovnách. Dnes do uvedl tiskový mluvčí ministerstva.

Jedním ze smyslů zákona o loteriích je zabránění účasti mladistvých na hazardní hře, ale zároveň i zajištění prevence před účastí na ní. „Herní automaty umístěné v restauracích, barech a jiných podobných zařízeních musí být umístěny tak, aby bylo zabráněno i vizuálnímu kontaktu mladistvých s těmito automaty,“ prohlásil Ondřej Závodský, náměstek ministra financí pro oblast hazardu a majetku státu. „Ostatně i návrh nového zákona o hazardních hrách již nepočítá s možností provozovat herní automaty mimo herny a kasina,“ dodal.

Uvidíme, nakolik budou tyto kontroly úspěšné.

Psali jsme také:

V Česku se za rok prosází roční rozpočet ministerstva školství. A to už problém opravdu je!

Bezpečnostní riziko - sociálně vyloučené lokality. Kšefty s ubytovnami?

Kde v ČR se musíte nejvíc bát o své zdraví, život i majetek

Máme extremismus pod kontrolou?

Oběti zločinu na území ČR a pátrání po osobách a věcech

Jaká je struktura kriminality v České republice?

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace