Když máte v čele státu vraha...

Když máte v čele státu vraha...
Autor: Flickr.com|Popisek: Rodrigo Duterte
30 / 12 / 2016, 14:00

KOMENTÁŘ

O filipínském prezidentovi Rodrigu Dutertovi se ví, že je více než kontroverzním prezidentem. Nyní však víme, že je i vrahem. K tomu se ostatně přiznal už před dvěma týdny, kdy prohlásil, že osobně zabíjel kriminálníky. Včera řekl, že shazoval podezřelé korupčníky zločince z vrtulníku a neváhal by to zopakovat. Vskutku originální novoroční prezidentská rétorika.

Na druhou stranu pokud odhlédneme od toho, že v našich podmínkách by se Duterte zřejmě nikdy hlavou státu nestal, obyčejní Filipínci jej stále podporují. A někteří jej doslova za jeho postoje, které navíc uvádí do praxe, milují. Značnou popularitu si Duterte vydobyl svou nesmlouvavou válkou s drogami. Ta již stála na 6 000 životů a mrtví budou přibývat dál. Drtivá z nich však neměla možnost se hájit před řádným soudem.

To ale Dutertovi vůbec nevadí, právě naopak. Čím je kritika ze strany lidskoprávních organizací a USA větší, tím více svou rétoriku ještě více zostřuje. Otázkou tak spíše je, kam je schopný filipínský prezident s břitkým jazykem až zajít a jestli to bude ještě pro Filipínce dále snesitelné.

psali jsme: 

Filipínský prezident Duterte šokuje: Zabíjel jsem osobně kriminálníky, i když byli jen podezřelí

Filipínské ulice se plní lidskými těly, ,,prezident-řezník" pokračuje ve válce s drogovými dealery

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace