Když nevíte, co s migrační krizí, postavte velbloudí park

Když nevíte, co s migrační krizí, postavte velbloudí park
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: velbloud
24 / 02 / 2017, 07:00

KOMENTÁŘ

Je s podivem, kam se až Švédové v usilovné snaze řešit nápor migrantů dostali. Evidentní ovšem je, že nevědí, jak nápor migrace řešit i důsledky s ní spojené.

Druhé švédské největší město Göteborg se proto rozhodlo na jednom ze svých předměstích vybudovat, světe div se, velbloudí park. Zdá se vám to až příliš absurdní? Göteborské radnici zřejmě nikoliv. Naopak, argumentuje tím, že dojde k lepší integraci uprchlíků, z města se stane ještě větší turistická atrakce, a velbloudí areál nabídne migrantům možnost pracovního uplatnění.

Čtěte také: Naštvaný švédský policista to řekl natvrdo: Za většinu nejvážnějších zločinů v zemi mohou migranti

Radnice má pravdu v tom, že pokud bude velbloudí park opravdu stát, pak skutečně přivábí lidi. Ti se na něho ale budou jezdit dívat jako na bizarní kuriozitu a nikoliv atrakci, která má göteborskému předměstí dominovat.

Nevím, odkud Göteborg vzal nápad, že právě velbloudí park může nějakým způsobem pomoci migračním problémům, jejímž důsledkům vlastní vinou nyní Švédsko čelí. Země by především měla dělat skutečně efektivní opatření proti migrační krizi, ne dělat z vlastního města kuriozitu, které bude vévodit velbloudí exotický cirkus.

Tento nápad je jen dalším dokladem toho, že si Švédsko neumí samo poradit s problémem migrace a pohybuje se dál v začarovaném kruhu.

 

psali jsme:

Švédsko už našlo lék na integraci migrantů: Postaví velbloudí park

Švédska polícia je už zúfala, prosí verejnosť o pomoc, kvôli rastúcemu násiliu

Tagy článku