Když nevíte, co s migrační krizí, postavte velbloudí park

Když nevíte, co s migrační krizí, postavte velbloudí park
Autor: Flickr.com|Popisek: velbloud
24 / 02 / 2017, 07:00

KOMENTÁŘ

Je s podivem, kam se až Švédové v usilovné snaze řešit nápor migrantů dostali. Evidentní ovšem je, že nevědí, jak nápor migrace řešit i důsledky s ní spojené.

Druhé švédské největší město Göteborg se proto rozhodlo na jednom ze svých předměstích vybudovat, světe div se, velbloudí park. Zdá se vám to až příliš absurdní? Göteborské radnici zřejmě nikoliv. Naopak, argumentuje tím, že dojde k lepší integraci uprchlíků, z města se stane ještě větší turistická atrakce, a velbloudí areál nabídne migrantům možnost pracovního uplatnění.

Čtěte také: Naštvaný švédský policista to řekl natvrdo: Za většinu nejvážnějších zločinů v zemi mohou migranti

Radnice má pravdu v tom, že pokud bude velbloudí park opravdu stát, pak skutečně přivábí lidi. Ti se na něho ale budou jezdit dívat jako na bizarní kuriozitu a nikoliv atrakci, která má göteborskému předměstí dominovat.

Nevím, odkud Göteborg vzal nápad, že právě velbloudí park může nějakým způsobem pomoci migračním problémům, jejímž důsledkům vlastní vinou nyní Švédsko čelí. Země by především měla dělat skutečně efektivní opatření proti migrační krizi, ne dělat z vlastního města kuriozitu, které bude vévodit velbloudí exotický cirkus.

Tento nápad je jen dalším dokladem toho, že si Švédsko neumí samo poradit s problémem migrace a pohybuje se dál v začarovaném kruhu.

 

psali jsme:

Švédsko už našlo lék na integraci migrantů: Postaví velbloudí park

Švédska polícia je už zúfala, prosí verejnosť o pomoc, kvôli rastúcemu násiliu

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace