Když politik přežije vlastní stranickou smrt

Když politik přežije vlastní stranickou smrt
Autor: Flickr.com|Popisek: Jeremy Corbyn
25 / 09 / 2016, 14:00

Jeremy Corbyn dál zůstává v čele Labouristické strany. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby tento britský politik neměl hroší kůži, kterou po brexitu doslova nastavoval doslova na všechny strany svých vnitrostranických názorových kritiků. Můžeme tak s nadsázkou říct, že Corbyn po vystoupení Velké Británie přežil svou ,,politickou smrt".

KOMENTÁŘ

Přitom by si na Corbyna po brexitu nikdo politicky zainteresovaný nevsadil. Vypadal totiž nejen v očích rozezlených straníků na odpis. Corbyn však veškerou kritiku sebevědomě odrážel a kritickou situaci dokázal ustát jako málokdo.

Po brexitu mu bylo dáváno za vinu, že se naplno neangažoval za setrvání Británie v EU a že nese podstatný díl viny za to, že země musí nyní řešit procedury spojené se svým vystoupením z EU. Našlo se několik vyzývatelů, kteří věřili, že Corbynův pád je neodvratný, a když ne v červnu, tak nejpozději na podzim při stranickém hlasování.

Angela Eaglová či Owen Smith slibovali být ,,novým větrem" v Labouristické straně. Nakonec však labourističtí členové vsadili na Corbyna a ne na ,,neozkoušené tváře", které mohly teoreticky stranu ještě více rozhádat a podstatně zmenšit její tradiční vliv na britské politické scéně.

Potom, co Corbyn hladce zvítězil ve stranickém hlasování nad svým rivalem Owenem Smithem, mu jeho sebevědomí ještě více narostlo. Prohlásil, že i nyní nebude činit žádné větší ústupky svým vnitrostranickým oponentům, jejich kritika zdaleka neutichla. Současně však Corbyn věří, že svým svérázným stylem, kvůli němuž je mnohým trnem v oku, dokáže znovu sjednotit rozhádanou stranu, jež zažívala těsně po brexitu těžký otřes.

Corbyna tak nemusíme mít rádi, ale jednu vlastnost mu objektivně přiznat musíme - obratným lavírováním, neústupností a sebevědomým vystupováním dokázal přesvědčit i část svých kritiků, aby jej znovu zvolili svým předsedou. A to není i u běžného politika vlastnost k zahození.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace