Když se hroutí civilizace

Když se hroutí civilizace
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Hranice mezi civilizací a chaosem je tenká
10 / 10 / 2016, 08:00

Nejúspěšnější román Ondřeje Neffa Tma vypráví o světě, kde přestala fungovat elektřina a následně došlo ke zhroucení veškerých sociálních struktur. Víte co byste v takovém případě dělali vy?

Když zmizí jeden ze základních pilířů moderní doby, zmizí i tenká slupka civilizace a začíná krutý boj o to, kdo přežije. Boj o potravu, oheň a místo, kde se dá přespat. Silní primitivové schopní vést zakládají feudální državy, intelektuálové nejsou schopni rozdělat oheň a uživit se. Svět se rázem vrátí do temnoty středověku.

Může se něco takového odehrát i v dnešní době nejen ve sci-fi románu? Blackout, teroristický útok na jadernou elektrárnu, nebo otrávení vody. Někteří už v podobných podmínkách žijí. Na východní Ukrajině by patrně většina z nás, zhýčkaných  Středoevropanů nepřežila víc než několik dní. Neumíme rozdělat oheň a bez chytrého telefonu neurčíme kde je sever. 

Zkusili jste třeba někdy rozdělat oheň pomocí křesadla, co jste koupili dítěti na skaut? Ne? Tak si ho půjčte a uvidíte, jak to nepůjde...

Přemýšleli jste někdy nad tím, co byste dělali v takovém případě? Co byste udělali v případě, že se ze dne na den ocitnete v situaci, kdy nepůjde elektřina, obchody budou uzavřené nebo vyrabované, ve světě zavládne zmatek a kdy opět začne platit pouze právo silnějšího. Byli byste schopni zajistit přežití a ochranu pro své blízké? Jestliže patříte k těm, kteří si tyto otázky a kladou a neznají správnou odpověď, tak právě pro vás je určen kurz Staň se ochráncem své smečky.

V intenzivním pětidenním kurzu se naučíte základy všeho, co je nutné znát pro přežití v této krizové situaci. Tedy poskytnout zdravotní pomoc tak, abyste přežili i bez příjezdu ambulance, pohybovat se terénem bez GPS, přežít v lese, vybudovat si provizorní obydlí. Naučíte se ovládat střelné zbraně, ale i luk. Naučíte se, jak lovit a jak připravit ulovenou zvěř k snědku. Naučíte se základy sebeobrany a jak zabezpečit a ubránit své obydlí před nezvanou návštěvou.

Zkrátka naučíte se základy všeho co je důležité. Instruktoři, bývalí vojáci byli cvičeni, jak přežít dlouhodobě na území nepřítele a nyní vám rádi tyto své zkušenosti předají.

Jak říká motto firmy Thor Tactical „ Je lepší být připraven, než být překvapen“ .

Cena kurzu zahrnuje ubytování, stravu, zapůjčení střelných zbraní a potřebných pomůcek.


 

Tagy článku