Když vám zavolá nervózní plukovník...

Když vám zavolá nervózní plukovník...
28 / 06 / 2018, 08:30

SM informoval o tom, že česká armáda chce bez výběrového řízení nakoupit protiletadlové komplety RB 70 od švédské firmy SAAB. O předražené a neefektivní zakázce jsme informovali již v předešlých článcích.

Včera mně volal ze soukromého čísla poněkud rozladěný plukovník, který žehral na to, že článek je jedná velká manipulace, je v něm uvedena řada nesmyslů a celé je to pojato jaksi jednostranně a neobjektivně.

Panu plukovníkovi jsem bryskně odpověděl na jeho kritiku, na kterou má samozřejmě plné právo, že mu dám dostatečný prostor na reakci, která bude následně zveřejněna v textu a redakce SM samozřejmě uvede i jeho jméno.

psali jsme: Protiletadlové komplety od SAABu pro AČR zajímají Piráty. Poslanec Kolářík interpeloval Babiše

Nicméně pan plukovník to odmítl a stále opakoval to samé - je to manipulativní článek bez špetky objektivity, i když je řádně vyzdrojovaný. Ptal se také na naše zdroje, které jsem mu přirozeně neprozradil. Po chvíli slovního handrkování se sice dostal pan plukovník k některým jednotlivostem v článku, ale mé odpovědi byly zřejmě to poslední, co by jej zajímalo. Uzavřel tedy celý telefonát s tím, že článek předává vojenskému zpravodajství.

Inu, to je tak, když píchnete do vosího hnízda...

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace