Když vyšetřovatele zradí sexuální touha: Spal se svědkyní a manželkou podezřelého, dostal Nečesaného no basy

Když vyšetřovatele zradí sexuální touha: Spal se svědkyní a manželkou podezřelého, dostal Nečesaného no basy
Popisek: Milan Jušta
24 / 04 / 2018, 09:00

Tak tohle se trochu vymklo. Ženatý kriminalista Milan Jušta spal s manželkou podezřelého a jako milostnou předehru jí posílal svá selfíčka nahoře a dole bez.

Přitom jde o vyšetřovatele, který se u kolegů těšil dobré pověsti. Například dostal do basy heparinového vraha Zelenku. Slibně rozjetá kariéra se zadrhla, když se Jušta zapletl s Janou Tichou (21), jejíž manžel byl později odsouzen za přepadení vozu vozů bezpečnostní agentury při převozu peněz (1,4 milionu Kč). Tichá vystupovala v případu jako svědkyně.

psali jsme: Vraždil podle filmu: Úchyl Roman Postl (†39) byl zastřelen uprostřed svého zrůdného plánu zabít SEDM lidí

Z nahrávky, kterou odvysílala před pár dny televize Prima v pořadu Očima Josefa Klímy, vyplývá, že si Jušta udělal z práce kriminalisty tak trochu soukromé Eldorádo.

Milan Jušta

Jušta se prý Tiché v posteli svěřil, že v případu Lukáše Nečesaného manipuloval s důkazy, aby ho dostal do vězení. Dokázal také zařídit, aby propustili po pár měsících jejího manžela z vězení, nebo aby jí prošlo, když pod vlivem drog řídila auto.

psali jsme: Případ Balhar: Přihlásil se svědek, že vraždil někdo jiný. Odsouzený jen na základě pachové stopy má navíc alibi. Dostane šanci na spravedlivý proces?

„Pan Jušta mi řekl, že to mladý Nečesaný neudělal, že je vlastně stíhán kvůli otci, protože měl někdo zájem na tom, aby otec Nečesaného odstoupil z funkce ředitele liberecké nemocnice. A že v tom kadeřnictví přenášel pachové stopy,“ vypověděla Tichá.

Později Jušta Tichou požádal, aby jeho nahé fotky vymazaly z mobilu. Poslechla ho, ale v počítači jí zůstaly. Když to prasklo, Jušta dostal tučnou pokutu a byl v rámci policie převelen na práci analytika.

Jeho osoba však vrhá na kauzu Nečesaný, kterou si soudy přehazují jak horký brambor, nové světlo. Jako relevanci mlže mít důkaz „pachovou stopou“, který je jednak nepřímý a jednak ho „dodal“ kriminalista, který si udělal z policie vykřičený dům?

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence  - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace