Ken Clarke vyzývá ministra spravedlnosti Govea, ať odstoupí z boje o post předsedy Konzervativní strany

Ken Clarke vyzývá ministra spravedlnosti Govea, ať odstoupí z boje o post předsedy Konzervativní strany
Autor: redakční databáze|Popisek: Velká Británie
01 / 07 / 2016, 17:00

Michael Gove měl podle Clarka zradit Borise Johnsona, když stáhl jeho podporu.

Přední konzervativní politik a bývalý ministr bez portfeje Ken Clarke vyzval ministra spravedlnosti Michaela Govea, aby odstoupil z klání o nejvyšší stranickou funkci v Konzervativní straně. Gove se měl dopustit zrady, kdy nadále odmítl podporovat Borise Johnsona a místo toho sám oficiálně zveřejnil svou kandidaturu na předsedu.

Clarka Goveovo rozhodnutí rozlítilo tak, že prohlásil, aby ministr spravedlnosti ,,všem udělal laskavost a šel". Clarke k tomu dodal, že již nepanuje u nikoho ve straně důvěra v Govea, který Johnsona zradil v jeho plánech se stát předsedou konzervativců a tedy i vlády.

Gove původně podporoval Johnsona, aby aspiroval na nejvyšší stranický post, ale pár dní po brexitu náhle otočil. Ministr spravedlnosti k tomu řekl, že bylo vždy potěšením pracovat s Johnsonem během kampaně proti brexitu, nicméně si uvědomil, že Johnson není schopen postavit funkční tým a dosáhnout jednoty v Konzervativní straně. Johnson po této ,,zradě" prohlásil na tiskové konference, že se nebude ucházet o premiérské křeslo.

Je patrné, že jak v Konzervativní straně, tak v Labouristické se rozhořela po brexitu vnitřní personální krize, která může skončit nejistým výsledkem. Šéf labouristů Jeremy Corbyn se ocitl pod velkým tlakem svých spolustraníků i poslanců, jež ho vyzývají k okamžitému složení funkce předsedy strany.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace