Kerry varoval Lavrova: Ruská vojenská přítomnost v Sýrii by jen eskalovala konflikt

Kerry varoval Lavrova: Ruská vojenská přítomnost v Sýrii by jen eskalovala konflikt
Autor fotografie: "John Kerry senator from MA-2" by Kenneth C. Zirkel - Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Commons|Popisek: John Kerry
06 / 09 / 2015, 07:45

John Kerry svému ruskému kolegovi jasně řekl, že domnělá ruská přítomnost může způsobit další eskalaci konfliktu v zemi.

Telefonický rozhovor obou vrcholných státníků se uskutečnil v pátek a John Kerry v něm svému ruskému protějšku naznačil, co si USA o případných ruských aktivitách myslí USA. Vojenské zapojení Ruska bylo Kremlem oficiálně popřeno, snímky z bojiště ale říkají něco jiného.

Psali jsme: Ruské stíhače a drony na syrské obloze

"Ministr zahraničí USA vyzval ruského ministra zahraničí Lavrova k diskuzi o Sýrii, včetně zpráv, svědčících o hrozícím ruské vojenské přítomnosti," stojí v prohlášení na stránkách amerického ministerstva.

„Ministr Kerry jasně řekl, že pokud jsou tyto zprávy pravdivé, mohly by podobné kroky ještě více vyhrotit konflikt, vést k větší ztrátě nevinných životů, zvýšit množství uprchlíků a přinést riziko střetu s koalicí bojující s IS (v čele s USA) operující v Sýrii,“ uvedlo ministerstvo.

Oba politici se shodli na pokračování debaty o syrském konfliktu tento měsíc v New Yorku, během zasedání Valného shromáždění OSN.

Zdroj: CNN, Sputnik News

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.