Kina jsou škodlivá, propagují ateistické a nemorální zahraniční filmy, říká saúdskoarabský klerik

Kina jsou škodlivá, propagují ateistické a nemorální zahraniční filmy, říká saúdskoarabský klerik
Autor fotografie: Screenshot YouTube / Hardcash Productions|Popisek: imám
18 / 01 / 2017, 11:00

KOnzervativní klerik ze saúdské Arábie se vyjádřil o tom, co si myslí o kinech.

Šejch Abdulaziz Al al-Šejch, který je považován za jednu z nejvyšších duchovních autorit Saúdské Arábie, prohlásil, že kina jsou podle něho škodlivá a navíc mohou propagovat ,,ateistické a prohnilé" zahraniční filmy. Vadí mu také to, že ve filmech může docházet k fyzickému sblížení ,,obou pohlaví".

V Saúdské Arábii jsou kina už zakázána, stejně jako například veřejné koncerty, o nichž se také al-Šejch vyjádřil negativně.

I když vláda konzervativního islámského království slíbila, že dojde v tomto směru v následujících letech k určitým reformám, al-Šejch to nepovažuje vůbec za správné.

,,Kina mohou šířit nemravné, nemorální, ateistické či prohnilé filmy," říká konzervativní duchovní. Za morálně ,,závadné" také shledal hudební skupiny a koncerty, které nepovažuje za zábavu, ale ,,zhýralost".

 

psali jsme:

Politická korektnost jednou Evropu zabije. A to doslova

Drzost radikálních imámů roste. Kde se až zastaví?

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.