Kingston zdokonalil oceňovaný šifrovaný USB flash disk IronKey D300

Kingston zdokonalil oceňovaný šifrovaný USB flash disk IronKey D300
30 / 11 / 2018, 12:00

Společnost Kingston Digital Europe Co LLP, která je výrobcem flash pamětí a pobočkou Kingston Technology Company, Inc., světového lídra v oboru paměťových produktů a technologických řešení, přidala ke svému šifrovanému USB flash disku IronKey™ D300, který nedávno získal ocenění Cyber Defense 2018 Global Awards, dvě nová vylepšení jeho správy a zabezpečení. IronKey D300 má certifikaci pro bezpečnostní standard FIPS 140-2 Level 3 a používá 256bitové AES hardwarové šifrování v režimu XTS. Nová verze Serialized (D300S) se dvěma doplňky se nyní začala dodávat a nabízí posílení již tak vysoké úrovně zabezpečení ochrany citlivých dat.

IronKey D300S bude mít přímo na sobě jedinečné sériové číslo a skenovatelný čárový kód, což umožní správcům IT vybavení jeho snadnou identifikaci i bez připojování k počítači. Toto označení zrychlí a zefektivní procesy evidence a správy disku, například při jeho vydávání zaměstnancům a při jeho vracení, nebo inventarizaci hardwarového vybavení. Druhým vylepšením je virtuální klávesnice pro zadávání hesla klikáním myší namísto použití fyzické klávesnice, což zajistí vyšší úroveň ochrany před skrytým záznamem stisknutých kláves pomocí keyloggeru, když se bude D300S používat na cizích počítačích.

Nové flash disky řady Serialized budou k dispozici také ve verzi Managed (D300SM), která vyžaduje nástroj IronKey EMS nebo SafeConsole® od společnosti DataLocker³ umožňující centrální správu přístupu a používání tisíců diskových jednotek. Tato verze flash disku IronKey bude první, která bude na SafeConsole podporována, a budou ji moci používat všichni zákazníci, kteří si tento nástroj nainstalovali. IronKey D300SM bude k dispozici v prvním čtvrtletí 2019.

„Nespokojujeme se s dosavadními úspěchy žádného z našich produktů bez ohledu na to, jak jsou dobré,“ řekl Rob Allen, evropský ředitel marketingu a technických služeb pobočky Kingston EMEA. „I když byla ochrana dat nabízená IronKey D300 na vysoké úrovni, naslouchali jsme dalším požadavkům našich zákazníků a snažili se jim vyhovět. Tato dvě vylepšení řady D300 doplňují její špičkové parametry v oblasti ochrany dat. Díky více než 30letým zkušenostem společnosti Kingston při vývoji progresivních řešení a nejmodernějších technologií NAND flash pamětí a jejich řadičů mohou mít uživatelé jakékoli diskové jednotky D300 jistotu, že jejich důvěrné údaje a informace jsou dobře chráněny před riziky a hrozbami spojenými se ztrátou nebo krádeží digitálních zařízení.“

Více informací najdete na kingston.com.

 

Vlastnosti a parametry řady Kingston IronKey D300 Serialized:

 • Šifrování: Bez znalosti hesla nemá nikdo přístup k zašifrovaným údajům uloženým na disku.
 • Splňuje nejčastější požadavky IT oddělení: IronKey D300 je certifikován pro normu FIPS 140-2 Level 3 a je v souladu s TAA (Trade Agreement Act), takže si můžete být jisti, že splňuje nejčastější požadavky firemních a vládních IT oddělení.
 • Snadná správa tisíců jednotek: Pomocí nástroje IronKey EMS nebo SafeConsole můžete snadno centrálně spravovat zásady pro přístup a používání tisíců diskových jednotek.
 • Jedinečné sériové číslo a skenovatelný čárový kód: Snadno čitelné číslo a skenovatelný čárový kód přináší úsporu času při evidenci, vydávání, vracení i inventarizaci flash disků.
 • Rozhraní: USB 3.1 Gen 1
 • Kapacita7: 4, 8, 16, 32, 64 a 128 GB
 • Rychlost8: USB 3.1 Gen 1: 4 GB: čtení 80 MB/s, zápis 12 MB/s

                                    8 GB a 16GB: čtení 165 MB/s, zápis 22 MB/s

                                   32 GB: čtení 250 MB/s, zápis 40 MB/s

                                   64 GB: čtení 250 MB/s, zápis 85 MB/s

                                  128 GB: čtení 250 MB/s, zápis 85 MB/s

USB 2.0:                    4 GB: čtení 30 MB/s, zápis 12 MB/s

                                   8–128 GB: čtení 30 MB/s, zápis 20 MB/s

 • Rozměry: 77,9 × 22,2 × 12,05 mm
 • Vodotěsnost: Do 1,2 m; splňuje normu IEC 60529 IPX82.
 • Provozní teplota: 0 až 60 °C
 • Skladovací teplota: -20 až 85 °C
 • Kompatibilita: Splňuje normu USB 3.0, kompatibilní s USB 2.0
 • Minimální systémové požadavky:
  • Splňuje normu USB 3.0, kompatibilní s USB 2.0
  • Pro použití jsou zapotřebí 2 nepoužitá písmena pro označení diskových jednotek v systému
  • Kompatibilní s: Windows® 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 (SP1), Mac OS (v. 10.11.x – 10.14.x)
  • Standardní disková jednotka je kompatibilní s: Windows® 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 (SP1), Mac OS (v. 10.11.x – 10.14.x), Linux v.2.6x+ 6
  • Spravovatelná disková jednotka je kompatibilní s: Windows® 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 (SP1), Mac OS (v. 10.11.x – 10.14.x)

 

Kingston

1 U disků IronKey D300 Managed jsou požadavky na heslo nastavovány správcem IT pomocí IronKey EMS.

2 Produkt musí být před použitím čistý a suchý.

3 IronKey EMS/SafeConsole od DataLocker se prodává samostatně.

4 V systému Linux podporuje D300S jen některé příkazy, například login, logout, initialize, about a forgot password.

5 V systému Linux podporuje D300SM jen některé příkazy, například login, logout a password change.

6 Některé distribuce Linuxu budou pro správné provádění příkazů DataTraveler v terminálovém okně aplikace vyžadovat oprávnění superuživatele (root).

7 Část kapacity uvedené na flash paměťovém zařízení se používá pro formátování a další funkce a není proto k dispozici pro ukládání dat. Skutečná dostupná kapacita pro ukládání dat je tedy menší, než jaká je uvedena na produktech. Další informace naleznete v příručce Kingston Flash Memory Guide na kingston.com/flashguide.

8Rychlost se může lišit v závislosti na hostitelském hardwaru, softwaru a použití.

 

Informace o společnosti Kingston můžete najít zde:

YouTube: //www.youtube.com/kingstontechmemory

Facebook: //www.facebook.com/kingstontechnologyeurope

Twitter: //twitter.com/KingstonTech

Instagram: //www.instagram.com/kingstontechnology

LinkedIn: //www.linkedin.com/company/kingston            

 

O společnosti Kingston Digital Europe Co LLP.

Kingston Digital Europe Co LLP je dceřinou společností Kingston Technology Company, Inc., největšího světového nezávislého výrobce paměťových produktů. Kingston vyvíjí, vyrábí a dodává paměťové produkty pro stolní počítače, notebooky, servery nebo tiskárny a také flash paměti pro počítače, digitální kamery/fotoaparáty nebo mobilní zařízení. V rámci svojí globální sítě dceřiných firem a poboček má Kingston výrobní zařízení v Kalifornii, na Taiwanu a v Číně a obchodní zástupce ve Spojených státech, v Kanadě, v Evropě, v Rusku, v Turecku, na Ukrajině, v Austrálii, v Indii, na Taiwanu, v Číně a v Latinské Americe. Pro získání dalších informací volejte +44 (0)1932 738888 nebo navštivte www.kingston.com.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace