Kissinger varoval před vzdalováním Ruska od Západu

Kissinger varoval před vzdalováním Ruska od Západu
Autor fotografie: By World Economic Forum [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons|Popisek: Henry Kissinger
28 / 06 / 2017, 01:15

Bývalý americký ministr zahraničí Henry Kissinger varoval před pokračujícím vzdalováním Ruska od jeho západních sousedů. Zároveň ale vyjádřil názor, že ruský prezident Vladimir Putin nakonec bude usilovat o spolupráci s nimi. Kissinger to včera podle agentury AP řekl na konferenci v Londýně.

Kissinger ve svém vystoupení řekl, že konflikt na východě Ukrajiny a v Sýrii zůstane zdrojem napětí mezi oběma stranami.

Rusko je podle něho v současnosti zdrojem "absolutní jistoty a také absolutní nejistoty pro některé z jeho sousedů". Putinův pohled na mezinárodní politiku připomíná prý nacionalistické autoritářství v Evropě 30. let minulého století. "Rusko chce, aby ho Evropa přijímala, a zároveň, aby ji předčilo," upozornil.

Kissinger, kterému je už 94 let, je stále velmi uznávaným zahraničněpolitickým expertem a poradcem. Šéfem diplomacie USA byl v letech 1973 až 1977.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace