Klára Samková: "Islám je globálním ohrožením celého světa. Je potřeba se ním vypořádat"

Klára Samková: &quote;Islám je globálním ohrožením celého světa. Je potřeba se ním vypořádat&quote;
13 / 09 / 2016, 14:00

Islám svým antihumánním, barbarským a nelidským přístupem ohrožuje euro-americkou civilizací. Při křtu své knihy "Proč islám nesmí do Česka" to uvedla advokátka Klára Samková.

Praha (ČTK) - Zopakovala svůj názor, že islám není náboženství ale ideologie. Tento výrok poprvé pronesla na květnovém semináři ve Sněmovně zařadila islám na úroveň totalitních režimů.

Samková dnes odmítla, že by její čerstvě vydaná kniha byla kontroverzní. Označila ji za mainstream. "Máme tři týdny před volbami. Ukažte mi nějakou politickou stranu, která by tvrdila, že islám a migranti jsou fajn," prohlásila Samková. "Jsem naprosto přesvědčena, že islám je globálním ohrožením celého světa. Je potřeba se ním vypořádat" řekla.

"Islám je totalitní ideologie jako nacismus" řekla právnička Samková a turecký velvyslanec uraženě odešel

Muslimy ve svém projevu označila za nejkrutější oběti "zrůdné ideologie". "Já nemluvím o tom, že musíme ochránit Českou republiku a Evropu od islámu. Já jsem přesvědčena o tom, že musíme dovolit ostaním lidem, kteří dneska trpí pod jhem islámu v dalších zemích, aby se od něj mohli osvobodit, aby ho mohli svobodně odmítnout," řekla Samková.

Šéfredaktor vydavatelství Bondy Luboš Koláček knihu nepovažuje za kontroverzní. "Jsem přesvědčen o tom, že patří na tento trh," řekl dnes na tiskové konferenci. Podle jeho kolegů kniha není rasistická, ale bude budit vášně.

Samkovou kvůli jejímu květnovému projevu prověřuje policie. Samková dnes ČTK řekla, že zatím nemá, žádné informace o tom, jak prověřování dopadlo. Ve Sněmovně tehdy uvedla, že islám je stejný jako nacismus, fašismus a komunismus, jen se skrývá za náboženství. Řekla také, že je státní zločinnou a zločineckou ideologií. S islámem je podle ní třeba naložit stejně jako se všemi totalitními režimy, tedy bojovat, zvítězit a jednou provždy zamezit jeho šíření.

Velvyslanci muslimských států zvažují trestní oznámení na advokátku Kláru Samkovou

Projevem Samkové se zabývá i kontrolní orgán České advokátní komory, zda neporušila ustanovení etického kodexu o chování advokáta.

Seminář „Máme se bát islámu?“ má pokračování. Kláru Samkovou citují za mořem

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace