KLDR: Máme právo nemilosrdně trestat americké občany

KLDR: Máme právo nemilosrdně trestat americké občany
Popisek: Severní Korea
16 / 05 / 2017, 12:00

Severokorejský režim zadržel dalšího Američana.

KLDR prohlásila při zatčení amerického občana, že bude ,,nemilosrdně trestat" americké občany. KLDR v současné době zadržuje nejméně čtyři Američany. Ty viní z blíže nespecifikované protistátní činnosti.

Čtěte také: VIDEO: USA zvyšují tlak na KLDR. Atomová ponorka USS Michigan dorazila k jihokorejským břehům

Severokorejský režim zadržel 6. května amerického občana Kim Hak-songa, jehož podezřívá z ilegálních aktivit namířené proti vládě KLDR. Severokorejská tisková agentura KCNA uvedla, že zatčený muž pracoval pro Univerzitu vědy a technologie v metropoli Pchjongjangu. Tuto elitní vzdělávací instituci financuje z větší části Západ.

Čtěte také: Trump je ochoten zvážit ,,náhlý úder" vůči KLDR

Na škole působil i další Američan korejského původu Kim Sang-tuk, který byl zadržen již 22. dubna na letišti v Pchjongjangu. Byl zatčen ve chvíli, když se s manželkou chystal opustit zemi.

Americké ministerstvo zahraničí prohlásilo, že bezpečnost amerických občanů je jedna z jeho priorit. Pokaždé když je zadržen v KLDR Američan, tak USA spolupracují na jeho propuštění se švédkou ambasádou, která má v Pchjongjangu své diplomatické zastoupení

Zatčení obou mužů zapadá do doby, kdy mezi KLDR a USA panuje zvýšené napětí. KLDR si zatčením amerických občanů většinou po USA vynucuje různé ústupky.

psali jsme:

Americký viceprezident Pence: Na jakýkoliv útok dostane KLDR zdrcující odpověď

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.