KLDR otestovala balistickou raketu, zkouška údajně nebyla úspěšná

KLDR otestovala balistickou raketu, zkouška údajně nebyla úspěšná
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: balistická raketa
29 / 04 / 2017, 09:30

KLDR otestovala balistickou raketu, zkouška ale nebyla úspěšná, informovala v pátek jihokorejská tisková agentura Jonhap s odvoláním na zdroj z jihokorejské armády. Test rakety přišel v době zvýšeného napětí mezi Severní Koreou a Spojenými státy. Představitel americké vlády řekl stanici ABC News, že šlo o raketu středního doletu, která se rozpadla několik minut po startu a dopadla do Japonského moře.

Podle něj šlo o nový typ rakety, který už Severní Korea tento měsíc testovala dvakrát.

Raketa byla dnes brzy ráno místního času vystřelena z oblasti severně od metropole Pchjongjangu, píše Jonhap. CNN s odvoláním na vládní zdroj uvedla, že šlo patrně o raketu středního doletu typu KN-17.

Američtí vládní činitelé v čele s prezidentem Donaldem Trumpem dali opakovaně najevo, že USA jsou odhodlané přimět KLDR k ukončení jaderného a raketového programu všemi prostředky, včetně vojenských v nezbytném případě. Pchjongjang ale nedávno oznámil, že bude v testování raket pokračovat.

Generální tajemník OSN António Guterres dnes na jednání Rady bezpečnosti OSN vyslovil obavy z možného vojenského konfliktu na Korejském poloostrově. Ministr zahraničí USA Rex Tillerson varoval, že hrozba severokorejského jaderného útoku je naprosto reálná, a vyzval, aby OSN uvalila na Pchjongjang nové sankce.

psali jsme:

USA reagují na hrozby KLDR: otestovaly mezikontinentální balistickou raketu US Minuteman III.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.