Klimatická guerilla pokračuje: Aktivisté vypustili pneumatiky u 900 aut po celém světě

Klimatická guerilla pokračuje: Aktivisté vypustili pneumatiky u 900 aut po celém světě
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační obrázek
30 / 11 / 2022, 14:00

Aktivisté ze skupiny Tyre Extinguishers dali o sobě opět hlasitě vědět. Vypustili pneumatiky z 900 vozů SUV v několika městech po celém světě.

Aktivisté ze skupiny Tyre Extinguishers spustili z pondělí na úterý rozmáchlou akci, která se odehrála v USA, ale i Evropě. Cílem se staly vozy typu SUV, u nichž aktivisté vypustili pneumatiky. Jednalo se podle listu The Guardian celkem o 900 aut.

Aktivisté se soustředili na velká města v Nizozemí (Amsterdam), Francii (Lyon), Německu (Bonn, Berlin, Essen, Hannover, Saarbrücken), Velké Británii (Bristol, Leeds, Londýn a Dundee), Švédsku (Malmö), Rakousku (Innsbruck), Švýcarsku (Curych a Winterthur), v USA provedli svůj plán v New Yorku. Podle skupiny se stalo více než 100 aut typu SUV terčem ,,útoku" v Leedsu, Londýně a Curychu.

Tímto činem chtějí upozornit především na znečišťování ovzduší, jež tyto vozy způsobují. V prohlášení skupina uvedla, že se jedná o největší koordinovanou globální akci proti vozidlům s vysokým obsahem uhlíku, a další budou následovat v budoucnu.

Cíl je pak jasný, a aktivisté se jím nijak netají: usilují o to, aby bylo znemožněno vlastnictví vozidel SUV, které podle nich ,,obrovsky" znečišťují vzduch, v městských oblastech na celém světě. Skupina Tyre Extinguishers rovněž považují vlastnictví aut SUV za zbytečný luxus pro bohaté.

Vypouštění pneumatik u vozidel je součástí širší kampaně aktivistické skupiny. V září došlo k jiné akci, kde se aktivisté ,,postarali" o více než 600 vozidel v 9 zemích. Aktivisté uvedli, že stoupenci skupiny už vypustili pneumatiky u více než 10 000 vozů po celém světě.Zdroj: The Guardian

Tagy článku