Kokain za 56 milionů dolarů ve francouzské firmě Coca-Cola

Kokain za 56 milionů dolarů ve francouzské firmě Coca-Cola
Autor: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
02 / 09 / 2016, 07:00

Pracovníci v továrně Coca-Cola v jižní Francii otevřeli zásilku pomerančového džusu, ale místo ní našli velkou zásilku kokainu.

PAŘÍŽ (AP) - Továrna firmy Coca-Cola ve městě Signes, na pobřeží Středozemního moře, vyrábí koncentráty pro různé nápoje. Pytle obsahující 370 kilogramů kokainu byly ukryty v přepravním kontejneru, označeném jako pomerančový džus z Kostariky. Mluvčí Coca-Cola ve Francii uvedl, že zaměstnanci nález neprodleně oznámili policii, která už zahájila vyšetřování.  

Listy koky byly údajně používány v původním receptu na Coca-Colu v 19. století, ačkoli firma tato nařčení opakovaně odmítá. 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace