Kolem iniciativy s přijetím křesťanských uprchlíků do ČR se objevují otázky a nejasnosti

Kolem iniciativy s přijetím křesťanských uprchlíků do ČR se objevují otázky a nejasnosti
Autor fotografie: Dabiq
05 / 04 / 2016, 00:30

16.3.2016 / Kdo stojí za výběrem křesťanských uprchlíků? Jakým způsobem byli vybíráni? Jak je financována tato iniciativa?

Naše redakce obdržela od Dr. Salmana Hasana, generálního ředitele křesťanské humanitární organizace International Christian Outreach Ministry (ICOM) vyjádření ke spolupráci s Nadačním fondem Generace 21(NF G21).

Celý text prohlášení ICOM z 14.3.2016

Do Česka dorazí v neděli dalších 23 křesťanských uprchlíků, kteří utekli z Iráku před teroristickou organizací Islámský stát. Skupina má přiletět na pražské ruzyňské letiště ve 14:30. Dočasný domov pak najde 15 z nich v hotelu v pražském Braníku a zbývajících osm ve Smilovicích na Frýdecko-Místecku, kde už nyní bydlí předchozí skupina 14 iráckých uprchlíků. ČTK to dnes sdělil Martin Frýdl z Nadačního fondu Generace 21, který projekt organizuje.

Bývalý muslim a znalec koránu o islámu, uprchlících i genocidě křesťanů.

Dr. Hasan uvádí:

  • "Nadační Fond Generace 21 nebyl přítomný v Iráku ani v táborech a neměl kontakt s žádným křesťanským uprchlíkem! V červnu 2015 jsme s sebou do Erbilu v Iráku vzali Jana Dezorta z Nadačního Fondu Generace 21, abychom mu pomohli posbírat data „…pro premiéra…“, jak nám řekl." 
  • "Jejich záměr byl jasný: převzít to a zdiskreditovat nás. Ani naše role ani naše jméno jako ICOM nebylo zmíněno; NENÍ to pro naši slávu, ale pro pravdu. Když dorazila první skupina křesťanských uprchlíků, byl jsem přítomen na letišti v Praze; ale nebylo nám povoleno stát vedle nich ani promluit…a nikdo z nich nezmínil Salmana nebo ICOM. Partneři se NEchovají tímto způsobem a později jsme jim o tom řekli…bezvýsledně."
  • "Současný seznam se hodně liší od skutečného, který jsme napsali jako první. Jsou na něm lidi, kteří by tam NEměli být a ti, kteří si přijet zaslouží, byli odstraněni."

V závěru vyjádření se uvádí důvody zveřejnění: 

  • Toto zveřejňujeme, protože nemáme jinou možnost, než stát s pravdou. Nadační Fond Generace 21, hlavně skrze osobu Jana Talafanta, vzal naši iniciativu pomoci iráckým křesťanským uprchlíkům a tvrdil, že je jejich; každý uprchlík by vám mohl říct, KDO byl ten, který je navštěvoval, pomáhal a později je registroval. Měnit seznam schválený Českou vládou a přidávat jména lidí, kteří by na něj neměli být přidaní a další důvody nás motivovaly k tomu se postavit a říct „To stačí!“ 
  • NEvěříme, že je Nadační Fond Generace 21, hlavně NE Jan Talafant ‚politicky neutrální‘, naopak je členem Strany zelených a je i předsedou (Předseda ZO: Bc. Jan Talafant, MSc; viz odkaz níže). Byl jejich kandidátem pro místní volby do zastupitelstva města Kroměříž v roce 2014; toto je webová stránka Strany zelených pro Kroměřížsko. //www.zeleni-km.cz/nasi-kandidati/ //www.zeleni-km.cz/kontakt/. Křesťan, který se za nás údajně modlí by se nepostavil za program Strany zelených, protože je proti vůli našeho Boha: Jan Talafant stojí za ‚Manželstvím stejného pohlaví‘ a za právy ‚sexuálních menšin‘. 
  • Budeme zveřejňovat trestní čin podplácení osoby a podvádění/lhaní české vládě a veřejnosti Janem Talafantem. A ať zodpovědné autority rozhodnou o legálních procesech. Důkazy a svědkové jsou dostupní. 
  • Prosíme všechny ty, kdo s námi stáli a podřili nás a to i Fond Barnabáš, aby nás podporovali přímo a ne skrze ‚třetí stranu‘, protože my jsme ti, kdo pracují s a pro křesťanské uprchlíky. 
  • Od chvíle zveřejnění tohoto prohlášení, je náš vztah a spolupráce s Nadačním Fondem Generace 21 ukončena a my požadujeme, aby přemístili prostředky, které dostali na pomoc a podporu křesťanských uprchlíků správci. Požadujeme od nich kompletní seznam použitých prostředků a aby byly veřejně publikováné. 
  • Prosíme českou vládu a český lid, aby pokračoval v naší pomoci a podpoře, aby se pomohlo uprchlíkům a přemístili se do České republiky.

Nadační fond Generace 21 zveřejnil letos 1. března na svých stránkách svoje vyjádření ke vztahu se Salmanem Hasanem, ve kterém uvádí:

"Salman Hasan nereprezentuje (a není členem) NF Generace 21 a jeho představitelé se s řadou jeho politických názorů neztotožňují. Salman Hasan reprezentuje vlastní uskupení ICOM. Jsme mu vděčni za to, že v předchozích fázích projektu Nadačnímu fondu pomohl získat kontakty na charitativní pracovníky a křesťanskou komunitu v Iráku, významně nám pomáhal s koordinací prací na místě, tlumočením a zajišťováním dokumentů, do čehož investoval mnoho svého času a energie. Do této doby nám poskytoval další konzultace a kontakty, a to na zcela praktickém, neideologickém základě. Této jeho pomoci, bez které by nebylo možné přesídlované osoby zachránit, si velmi vážíme...."

 

Tagy článku