Kolumbijská policie osvobodila 200 sexuálních otrokyň v Bogotě

Kolumbijská policie osvobodila 200 sexuálních otrokyň v Bogotě
Autor: Policía Nacional de los colombianos/ Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0|Popisek: Dispositivo de seguridad para la 3a Cumbre Mundial de Alcaldes y Mandatarios Afrodescendientes Cali y Cartagena
29 / 05 / 2016, 14:00

Policie nasadila do akce 2 500 příslušníků policie a armády.

Kolumbijská Bogotá zažila v sobotu velmi rušný den. Byla zde zorganizována masivní policejní razie, která osvobodila 200 mladých žen, které byly bogotským gangem nuceny k prostituci. Byly mezi nimi i ty, jejichž věk nepřekročil 13 let. Rozsáhlého zátahu se zúčastnili i příslušníci armády.

Podle zpráv policie se sexuální otroctví dělo v blízkosti prezidentského paláce a pár bloků od místní radnice. Jak prohlásil starosta Bogoty Enrique Penalosa, nebude země v žádném případě tolerovat sexuální zneužívání mladistvých ,,nikde v Bogotě" a rázně proti němu zakročí.

Dlouho plánovaný zátah se stal v bogotské čtvrti, jež je známá jako Bronx. V ní bují nelegální obchody s drogami a právě sexuální otroctví a prostituce. Zde pak proběhla úspěšná razie, jež skončila několika zatčenými členy kriminálních gangů, které se měly na nucené prostituci dívek podílet.

Podle bogotských policejních zpráv okolo 80 ze zneužívaných bylo nezletilých, osmi z nich dokonce nebylo ani třináct let. Nejmladší oběti sexuálního zneužívaní byly vzaty do opatrovnictví pracovnicemi sociální péče.

 

Zdroj: business-standard.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace