Kolumbijští povstalci propustili španělskou novinářku

Kolumbijští povstalci propustili španělskou novinářku
Autor: redakční databáze|Popisek: únos novináře
29 / 05 / 2016, 18:30

Známá novinářka Salud Hernándezová-Moraová byla unesena před týdnem.

Španělská novinářka, která byla unesena minulý týden levicovými povstalci na severu Kolumbie, byla v pátek propuštěna na svobodu. S ní byli později propuštěni i dva další novináři, kteří se v oblasti ztratili. Důvodem jejího únosu bylo zřejmě to, že Moraová psala o nelegálním obchodě s drogami. 

Moraová, která je dlouholetou korespondentkou pro list El Mundo, přislíbila, že brzy uspořádá tiskovou konferenci, kde upřesní detaily ohledně únosu levicovými rebely. V prvním rozhovoru pro kolumbijská média poděkovala všem, ,,kdo se za ni modlili".

Za novinářku bojovala zvláštní delegace vedená katolickým duchovním. Té pak rebelové ze skupiny Vojska národního osvobození (ELN) Moarovou v pátek předali. Krátce potom byli propuštěni i dva další žurnalisté, kteří pracovali pro televizní stanici RCN.

Moraová vypověděla, že před únosem pracovala na příběhu o pěstitelích koky na severu Kolumbie. Když šla sama po ulici, konfrontoval ji neznámý muž na motocyklu, který ji vzal její vybavení. Sám se představil jako člen ELN. Posléze byla vyzvána, ať si pro své vybavení na předem oznámené místo přijede, což udělala, i když věděla, že to je riskantní. Následně jí bylo povstalci sděleno, že ,,s nimi pár dní zůstane". 

 

Zdroj: latino.foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace