Kolumbijští povstalci propustili španělskou novinářku

Kolumbijští povstalci propustili španělskou novinářku
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: únos novináře
29 / 05 / 2016, 18:30

Známá novinářka Salud Hernándezová-Moraová byla unesena před týdnem.

Španělská novinářka, která byla unesena minulý týden levicovými povstalci na severu Kolumbie, byla v pátek propuštěna na svobodu. S ní byli později propuštěni i dva další novináři, kteří se v oblasti ztratili. Důvodem jejího únosu bylo zřejmě to, že Moraová psala o nelegálním obchodě s drogami. 

Moraová, která je dlouholetou korespondentkou pro list El Mundo, přislíbila, že brzy uspořádá tiskovou konferenci, kde upřesní detaily ohledně únosu levicovými rebely. V prvním rozhovoru pro kolumbijská média poděkovala všem, ,,kdo se za ni modlili".

Za novinářku bojovala zvláštní delegace vedená katolickým duchovním. Té pak rebelové ze skupiny Vojska národního osvobození (ELN) Moarovou v pátek předali. Krátce potom byli propuštěni i dva další žurnalisté, kteří pracovali pro televizní stanici RCN.

Moraová vypověděla, že před únosem pracovala na příběhu o pěstitelích koky na severu Kolumbie. Když šla sama po ulici, konfrontoval ji neznámý muž na motocyklu, který ji vzal její vybavení. Sám se představil jako člen ELN. Posléze byla vyzvána, ať si pro své vybavení na předem oznámené místo přijede, což udělala, i když věděla, že to je riskantní. Následně jí bylo povstalci sděleno, že ,,s nimi pár dní zůstane". 

 

Zdroj: latino.foxnews.com

Tagy článku