Kombinace Kerio Connect s GFI Archiver poskytuje zákazníkům silné a ucelené poštovní řešení

Kombinace Kerio Connect s GFI Archiver poskytuje zákazníkům silné a ucelené poštovní řešení
21 / 11 / 2019, 07:15

Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, uvedla, že jednou z nejpopulárnějších kombinací v rámci softwarové knihovny GFI Unlimited je propojení poštovního serveru Kerio Connect a řešení pro archivaci e-mailů GFI Archiver. Kombinace obou produktů umožňuje zejména SMB firmám vyřešit současné palčivé výzvy v oblasti elektronické pošty jako např. pomalou odezvu poštovního serveru, neustále rostoucí objem e-mailů, komplikované vyhledávání starší pošty, či zákonné požadavky na uchovávání původní obchodní korespondence.

Podle loňského průzkumu mezi lokálními uživateli řešení GFI Software v oblasti e-mailové infrastruktury se 32 % IT administrátorů nejčastěji potýká s hledáním ztracených e-mailů a 23 % s nedostatečnou kapacitou e-mailového úložiště. Samostatné poštovní servery mají přitom jen omezené možnosti k řešení těchto problémů.

Kombinaci obou produktů lze nastavit velmi jednoduše vytvořením žurnálovacího mailboxu v Kerio Connect a jeho propojením v řešení GFI Archiver. SMB společnostem pak přináší vyšší výkonnost poštovního serveru, cenově efektivní úložiště e-mailů, faxů, souborů a kalendářových záznamů, a uživatelský přístup k e-mailovému archivu – jak z desktopových tak z mobilních zařízení.

„Řešení GFI Archiver je efektivním nástrojem také ke splnění zákonných požadavků na prokázání původností elektronické pošty,“ řekl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej GFI Software v ČR a na Slovensku. „Protože se implementuje ještě před poštovní server, veškerá příchozí a odchozí pošta je archivována do odděleného úložiště dříve, než dorazí do uživatelských mailboxů. Tímto způsobem brání jakékoli pozdější manipulaci či změně obsahu uložených e-mailů.“

Propojení s GFI Archiver dále posiluje výhody Kerio Connect, kvůli kterým jej řada malých a středních společnosti upřednostňuje před robustnějšími řešeními typu Exchange, jako zejména:

  • Doba nasazení a uvedení do provozu – Kerio Connect je možné instalovat a plně konfigurovat za méně než 1 hodinu,
  • Systémové požadavky – V minimální konfiguraci vyžaduje server, na kterém běží Kerio Connect, 64bitový CPU, 2 GB RAM a 40 GB diskového prostoru.
  • Funkčnost – Kerio Connect obsahuje veškeré běžně využívané funkcionality v intuitivním uživatelském prostředí, včetně mobilního přístupu a nativní podpory pro instant messaging.
  • Cena – pro SMB společnosti je jedním z klíčových faktorů a i zde vychází Kerio Connect výhodněji v porovnání s jinými standardními on-promise řešeními.

Kombinace Kerio Connect a GFI Archiver je snadno dostupná prostřednictvím licenčního modelu GFI Unlimited umožňující za jednotné předplatné využívat všechny produkty této softwarové knihovny. K dalším často využívaným kombinacím v rámci GFI Unlimited patří Kerio Connect a GFI MailEssentials, antispam a antivir na úrovní poštovního serveru. Nebo kombinace GFI LanGuard a GFI EventsManager umožňující zabezpečit firemní síť proti útokům a přitom vyhovět požadavkům GDPR na sběr a uchovávání bezpečnostních auditních záznamů.

 

O GFI

Společnost GFI Software vyvíjí špičková IT řešení umožňující podnikům monitorovat, spravovat a chránit své sítě s minimálními potřebami administrace. GFI podporuje komunikační a bezpečnostní platformy u desítek tisíc svých zákazníků s využitím řešení pro zabezpečení sítí, webový monitoring, antispam, patch management, správu zranitelnosti, faxování a archivaci. GFI prodává své produkty prostřednictvím globální sítě tisíců prodejních partnerů. Společnost je držitelem řady ocenění a certifikátů včetně certifikátu Microsoft Gold ISV Partner. Více o GFI Software naleznete na //www.gfi-software.cz nebo  //www.gfi.com.

 

Tagy článku