KOMENTÁŘ: A ty tribunály taky budou. Jak proruští švábi ,,úřadovali" 17. listopadu před Českou televizí

KOMENTÁŘ: A ty tribunály taky budou. Jak proruští švábi ,,úřadovali&quote; 17. listopadu před Českou televizí
Autor fotografie: VitVit; CC BY-SA 4.0|Popisek: Budova ČT
20 / 11 / 2022, 14:30

17. listopad je již tradičně svátečním dnem. Sváteční pietu si poněkud jiným způsobem připomněli i příznivci východního rozvratného kurzu, kteří napochodovali před Českou televizi, aby demonstrovali proti ní a za svobodu slova. Ta je tady mimochodem už od roku 1989 a je navíc ústavně zaručena.

17. listopad je významným dnem v dějinách Čechů a Slováků, o tom není pochyb. V roce 1939 se konala protinacistická demonstrace, o 50 let později byl nastartován proces demontáže komunistického režimu. Již před tímto svátkem svolal přední manipulátor a příznivec putinovského režimu Ladislav Vrabel demonstraci před Českou televizi, která měla ,,povinně" umožnit odvysílat manifest Česká republika na 1. místě, aby o něm vědělo co nejvíce lidí.

Vrabel moc dobře ví, že ČT takový vstup nemůže dovolit, protože je vázána pevným programovým schématem, do kterého není možné dělat ,,operativní vsuvky". Nemůže to dovolit ani nikomu jinému z řad veřejnosti. Vrabel svolal demonstraci především k tomu, aby zahájil nové kolo diskreditační kampaně vůči ČT, chcete-li generální útok proti tomuto médiu, a mohl prohlásit, že ČT cenzuruje ostatní alternativní názory, protože neumožnila opozičnímu hnutí, pokud se to dá takto nazvat, přímý vstup do vysílání.

Vrabel a spol. si stěžují především na údajnou cenzuru v ČT, která nedává podle něho prostor právě alternativním proudům. Ostatně cenzura prý zachvátila celý mediální prostor, jejich názory prý není nikde slyšet, protože je sdělovací prostředky záměrně ignorují. Zajímavé je, že když se novinář z Aktuálně.cz Radek Bartoníček chtěl demonstrantů zeptat na zcela jednoduchou otázku, aby tedy dal prostor těmto alternativním proudům, odpovědí mu byla snůška vulgarit.

Bartoníček si musel vyslechnout i odpovědi, které nelze označit jinak než to nejlepší z kategorie absurdit. Jeden z demonstrantů totiž Bartoníčkovi řekl, že v ČR budou (vojenské) tribunály. A za co? Protože je v ČR přece cenzura, takže za tento stav budou souzeni u tribunálů její ,,viníci", tedy novináři a politikové.

Opoziční destruktivní Vrabelův proud žije především z nespokojenosti a sociální frustrace lidí, hraje na to, že tato nespokojenost bude růst dál. Vrabel prohlašuje, že v zemi je vlastně totalita, včetně již zmíněné cenzury, že jsme se stali jednou z nejnebezpečnějších zemí na světě, aniž by doložil relevantními důkazy či statistiky, že je tomu tak ve skutečnosti. Zasévá strach a obavy z nejistého vývoje v budoucnu.

Jeho tažení pro ČT, potažmo novinářům, je zcela průhledné a jasné. Dovolují si nejít na ruku proruským manipulativním zdrojům, protože mají určitou hodnotovou orientaci, která je prozápadní, a nikoliv provýchodní, jak by chtěl Vrabel a jeho stoupenci. A protože se Vrabel chce úplně odpojit od západních struktur a přikovat ČR k Rusku, proto ČT a další média nenávidí, neboť nevidí svět jeho očima.

Známý proruský dezinformátor a jeho poslušné stádo, které vede do ,,boje", tvoří sice malý zlomek obyvatelstva, ale nebezpečné v určité fázi být může. Nedovolme, aby tito lidé ovládli veřejný prostor se svými manipulacemi a plnou nůší lží, protože ČR vedou směrem, který je pro ni nežádoucí. A nedovolme také, aby byl významný svátek 17. listopad tímto stádem napříště znesvěcován.Tagy článku