KOMENTÁŘ: Demonstrace proti Marie Benešové nemají šanci oslabit Babišovu pozici

KOMENTÁŘ: Demonstrace proti Marie Benešové nemají šanci oslabit Babišovu pozici
Popisek: Andrej Babiš
09 / 05 / 2019, 08:00


Série několika demonstrací namířených proti jmenování nové ministryně spravedlnosti Marie Benešové bude mít spíše kontraproduktivní vyznění, jakkoli jsou vyjádřením svobodné vůle občanů. Premiéra Andreje Babiše, který si Benešovou vybral jako nástupkyni po legislativci Janu Kněžínkovi, naopak ve voličských preferencích zřejmě opět posílí, tak jak se to v minulosti už stalo mnohokrát.

Není pochyb o tom, že Marie Benešová je kontroverzním jménem. Její jmenování do funkce ministryně spravedlnosti tak zákonitě budí vášně, které se promítají do série několika demonstracích namířených proti této bývalé výrazné političce ČSSD, a sekundárně proti premiérovi Babišovi, protože si ji vybral do vlády.

Nicméně vše má rub a líc a lícem těchto akcí je jako téměř u všech těchto demonstrací posílení Babišovy pozice. Ten se vždy umně staví do role ,,ublíženého" či ,,mučedníka" a pomocí vynikajícího PR zázemí obrátí vyznění zmíněných akcí ve svůj prospěch. Babiš to potvrzuje tím, že podle průzkumů je dlouhodobě nejdůvěryhodnějším politikem v České republice, byť jej dohnala jeho podnikatelská minulost a četné nedořešené kauzy.

Jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti tak nemá šanci na tomto stavu něco změnit. Jinou věcí je, pokud by se Benešová agilně pustila do personálních čistek v nejvyšších justičních orgánech, jak to od ní mnozí očekávají. Jenže přijdou doopravdy? Potom by bývalá nejvyšší státní zástupkyně mohla Babišovi politicky ,,ublížit" a ten to velmi dobře ví.

Počkejme si tedy, jaké reálné kroky bude Benešová ve funkci činit a potom ji hodnoťme, protože jinak děláme účet bez hostinského.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace