KOMENTÁŘ: Dolní Lhota - Z kravína vyrostl špičkový střelecký komplex

KOMENTÁŘ: Dolní Lhota - Z kravína vyrostl špičkový střelecký komplex
19 / 12 / 2020, 10:00

Dolní Lhota u Blanska, obec, o které jsem před dvěma lety nevěděl nic. Když mě tam Mates Šulc v roce 2018 pozval, abych se podíval na projekt nové střelnice, který připravují, musel jsem to najít v Googlu, abych věděl, kam mám jet. Setkali jsme se před bývalým „jezeďáckým“ objektem, ze kterého chlapi chtěli udělat výcvikové centrum.

Měli obrovské plány a byli plni nadšení. Prováděli mě kravínem a ukazovali, kde bude 100m střelnice, kde 50m, kde taktická. Plánovali postavení „killing house“ i lezecké stěny. Když jsem chodil po kravíně, tak s vynaložením velké obrazotvornosti jsem si dokázal představit nějakou střelnici. S chlapama jsme probrali nějaké mé nápady a já jsem odjel domů. Bral jsem to trochu jako ztrátu času, protože jsem nevěřil, že ten megalomanský projekt jsou schopni dotáhnout do nějakého konce. A v tom jsem se velmi mýlil.

Začátkem prosince mě Mates opět zavolal, že mají hotovo a jestli se chci přijet podívat. Proč ne, řekl jsem si. Byl jsem tam před dvěma lety, tak alespoň uvidím, co z toho kravína dokázali vytvořit. Upřímně jsem toho moc neočekával, o to větší bylo moje překvapení, když jsem dorazil do Dolní Lhoty. Zaparkoval jsem před moderní budovou s velkým nápisem WAR ZONE, ve které by nikdo neočekával bývalý kravín, a zvědavě jsem vstoupil dovnitř. To, co jsem viděl uvnitř budovy, mě doslova nadchlo.

Moderní areál s třemi oddělenými střelnicemi. Na těch střelnicích je vidět, že to dával dohromady někdo, kdo tomu rozumí a baví ho to. Ty vychytávky můžete vidět úplně všude. Od kamer na držácích terčů, takže na monitoru můžete sledovat zásahy online, aniž byste museli jít k dopadišti nebo si přitáhnout terč. Přes otočné časově nastavitelné terče u každého stavu, až po speciálně upravený střelecký palpost na stometrové střelnici. Takovou třešničkou na dortu je 60m taktická střelnice, kde můžete střílet i do stran. V budoucnu ještě přibude „killing house“ s interaktivní střelnicí, takže nebudete střílet pouze do papíru, ale umožní vám to řešit taktické situace střelbou s ostrou municí. A k tomu samozřejmě patří i zázemí s konferenční místností a střelecký obchod.

Ve WAR ZONE jsem strávil asi dvě hodiny, vyzkoušel jsem si některé zbraně z jejich nabídky, z nichž mě nejvíc zaujala pistole Alien, kterou jsem měl v ruce poprvé. Zkrátka příjemně strávený čas s fajn lidmi, kteří si dokáží plnit své sny a dokáží dotahovat projekty až do konce. Dnes vím, že už nyní se jedná o špičkový moderní střelecký komplex, který bude těžko hledat konkurenci. Až dokončí i „killing house“ s interaktivní střelnicí, tak se bude jednat o komplexně vybavené výcvikové centrum, možná  lepší než používá URNA. A jsem si jist, že během velmi krátké doby se Dolní Lhota u Blanska stane mezi střeleckou veřejností pojmem, který nebudete muset hledat v Googlu, abyste věděli, kam máte jet.

 

Autor: Lumír Němec

 

lhota

 lhota2

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace