KOMENTÁŘ: Dvě demonstrace, dva různé světy. Skuteční vlastenci vystoupili v neděli

KOMENTÁŘ: Dvě demonstrace, dva různé světy. Skuteční vlastenci vystoupili v neděli
Autor fotografie: Wikimedia Commons, volné dílo|Popisek: Demonstrace na Václavském náměstí
02 / 11 / 2022, 13:00

O uplynulém víkendu jsme byli svědky dvou po sobě jdoucích demonstrací na Václavském náměstí. Obě se zašťiťovaly svobodami a demokracií, avšak jen jedna z nich to dokázala názorně - ta v neděli.

Dvě demonstrace těsně po sobě se konaly v pátek a neděli minulý týden. Obě shromáždění si byly podobné, přesto však jiné. První z nich svolal známý proruský dezinformátor Ladislav Vrabel, který se netají tím, že chce svrhnout vládu nátlakovými akcemi. Druhá demonstrace proběhla pod taktovkou spolku Milion chvilek pro demokracii a je nutné ji vnímat jako odpověď na tu první.

Obě demonstrace se zašťiťovaly svobodou, demokracií a vlastenectvím, to však v případě Vrabelovy akce je pouze nátěr, slupka. O žádné svobody či demokracii jim ve skutečnosti nejde, nýbrž o rozvrat, čímž se nijak netají. Vrabel prohlásil již několikrát, že usiluje o změnu tohoto ,,režimu", protože zde vládne totalita (koho?) a cenzura (jaká?). Jeho pojetí demokracie je ve skutečnosti zavedení autoritářského režimu, který by měl řadu shodných rysů s tím ruským, který by mu vyhovoval více.

Co nás na páteční demonstraci ovšem nejvíce zarazí, je útočnost, vulgárnost, verbální agresivita a konfrontační styl většiny účastníků, možná bychom s nadsázkou mohli říct proruského kabinetu kuriozit. Vrcholem pátečního odpoledne tak byl lehce pomatený pán, který řekl, že se budou obsazovat vládní budovy i Česká televize. Patentovaní demokrati.

V neděli se nám naskytl úplně jiný obrázek. Smířlivá, klidná demonstrace, jež ostře kontrastovala s agresivním vyzněním té první. Právě zde se sešli vlastenci, protože vrabelovci ve skutečnosti žádní vlastenci nejsou, jenom Putinovi všehoschopní lokajové, kteří usilují o to zničit naše tradiční pilíře, na nichž ČR stojí - členství v NATO, EU a dalších prozápadních strukturách. A chtějí především kormidlo obrátit na východ.

Skutečný vlastenec tak přišel na nedělní demonstraci ,,chvilkařů", protože právě on stojí pevně za Ukrajinou a ví, že pokud by statečně bojující obránci padli, tak to pro ČR a další státy NATO znamená bezprostřední bezpečnostní riziko. Vrabelovci žijí ve vlastním paralelním vesmíru, kde neplatí žádné zákony, kde rozhoduje zákon ulice, kde platí anarchie.

Této ruské páté koloně v ČR nastavili ,,chvilkaři" v neděli zrcadlo - klidně, věcně, s potřebným nadhledem a hlavně bez zbytečné verbální agresivity. To však Vrabel a jeho poslušní nohsledi nedokáží, jejich cestou je totiž destrukce stávajících pořádků. Možná by si měli ale od ,,chvilkařů" vzít alespoň projednou příklad.
Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace