KOMENTÁŘ: Ostatně soudím, že Rusko musí být zničeno

KOMENTÁŘ: Ostatně soudím, že Rusko musí být zničeno
Autor fotografie: Pixabay License Free for commercial use|Popisek: Ilustrační obrázek
26 / 11 / 2022, 08:15

Římský státník Cato starší pronášel legendární větu Carthāgō dēlenda est, tedy „Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno“ v době punských válek, kdy šlo o život mladé Římské republiky. Nyní je načase si říci, že Rusko už nikdy nebude normálním sousedem Evropy. Rusko je teroristický stát a jako takové musí být ve válce na Ukrajině poraženo tak, aby už nepředstavovalo hrozbu pro Evropu.

Totální neschopnost Ruska vyhrát nad Ukrajinou na bojišti vede k teroristickým útokům za pomoci íránských zbraní (Rus totiž ani není schopný moderní zbraně jako drony atd. vyrábět) a raket na infrastrukturu Ukrajiny, kdy díky těmto zásahům “přesných zbraní dlouhého doletu“, jak tomu říká válečný zločinec Konašev dochází nejen k utrpení mnoha miliónů Ukrajinců, kteří trpí zimou, bez energií, ale také k přímému jadernému ohrožení celé Evropy. Poprvé za 40 let jaderné energetiky na Ukrajině, byly totiž odpojeny od sítě všechny energetické bloky jaderných elektráren na Ukrajině díky poškození energetické infrastruktury a například dočasně obsazená jaderná elektrárna v Záporoží přešla do režimu, kdy chlazení zajišťují dieselové agregáty.

Opravdu je tady někdo, kdo si myslí, že by se Rosatom mohl ještě někdy vůbec zúčastnit nějakého tendru na výstavbu jaderných elektráren v Evropě?

A mezitím ruská média se dál otevřeně chlubí, jak údery jejich Kalibrů, Zirkonů a dalších řízených střel likvidují ukrajinskou infrastrukturu a posměšně se ptají, jak si budou Ukrajinci nabíjet telefony a gadgety, chlubí se tím, že jejich teroristický stát zlikvidoval 50 % ukrajinského energetického systému. Na Ukrajině hrozí s příchodem mrazů humanitární katastrofa, kdy teroristé z Kremlu chladnokrevně plánují vyvražďování obyvatelstva Ukrajiny.

Ruské noviny jsou plné oslavných příběhů, jak říkají „hrdinů operace Z“, kde se můžete dozvědět, jak ten či onen příslušník etnických menšin sám, téměř holýma rukama zabránil útoku ,,ukronacistů“ a desítky jich pobil. Zvláštní paradox, když na jedné straně jejich hrdinové bojují skoro beze zbraní a Rusko se chlubí, jak jejich obranný průmysl skvěle funguje. Sám Putin často říká, že ruské zbraně nemají na Západě komplementy. Ale pravý ruský hrdina „Wunderwaffen“ nepotřebuje, že?

Správný ruský mobik je nadšený z toho, jak může zasahovat ukrajinské cíle a s dětskou radostí vesele plácá rukama, tedy alespoň podle Komsomolské pravdy.

Ruský čtenář je denně krmen propagandou o selhání západních zbraní, a naopak úžasných výsledcích těch ruských. Že ruský tlak zastavilo několik raketometů HIMARS společnosti Lockheed Martin, mu už ruská média neřeknou.

I nadále ruská média „melou svou ohranou písničku“ o amerických biologických zbraních na Ukrajině, které údajně ohrožovaly Rusko.

Narativ, že nikdo neví, co s Ukrajinou za pár měsíc bude, je již folklórem. Podle Rusů tento stát již neexistuje, moderátoři státních médií (jiná v Rusku již nejsou) a Putin často mluví již jen o pomýlených Rusech zmatených nacistickou ideologií.

Ruská státní agentura RIA Novosti na počátku dubna psala, že denacifikace Ukrajiny je zároveň deukrajinizací a zcela jasně tak ukázala, že cílem Ruska je genocida Ukrajinců.

A takový stát, jakým Rusko je, máme někdy v budoucnu akceptovat?

Co když Putina napadne, že veškeré státy bývalého RVHP či Varšavské smlouvy mají být v jeho sféře vlivu. Kdybyste měli náhodou nějaké pochyby, jak se Rusko a Putin dívají na okolní státy, podívejte se na titulky na portálu Pravda.ru. Putin nedovolí Arménii, aby vystoupila z organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti. On už Putin vládne i Arménii?

V zájmu všech lidí, co nechtějí v Evropě válku a autokratické režimy jako souseda - dejme Ukrajině zbraně schopné oplatit stejnou medicínou, tedy zasáhnout ruskou energetiku a infrastrukturu. Agresor nesmí být chráněn jen proto, že se jedná o Rusko.

Tagy článku