KOMENTÁŘ: Pohádky ruské armády – už zničila 4 vozidla Bradley, 31 bombardérů B-21 a bitevní loď Iowa

KOMENTÁŘ: Pohádky ruské armády – už zničila 4 vozidla Bradley, 31 bombardérů B-21 a bitevní loď Iowa
Autor fotografie: By Sgt. Eric Garland - https://www.dvidshub.net/image/872826, Public Domain|Popisek: Vozidla Bradley už Rusové zničili prý čtyři
13 / 01 / 2023, 08:00

Igor Konašenkov jako mluvčí ruského ministerstva obrany oblažuje ruský svět a vatniky recitací úspěchů ruské armády na Ukrajině. Lže o zničení systémů HIMARS a lže až tak průhledně, že nyní oznámil zničení systémů, které na Ukrajině ještě nejsou.

Jak můžete vidět na odkazu na tweet, mluvčí ruského ministerstva obrany právě oznámil, aniž by hnul brvou zničení 4 vozidel Bradley. Tedy těch, které mají být teprve součástí dalších balíků s pomocí napadené Ukrajině.

Tato lež pomalu dosahuje té, kdy ruské ministerstvo a ruská média servírovala Rusům video z likvidace systému HIMARS, který byl umístěn v 1. patře výškové budovy za oknem. Ostatně mezi ruské pohádky z války na Ukrajině patří i 35 zničených systémů HIMARS z 20, které USA na Ukrajinu dodaly. Po ukrajinské útoku na mobiky v Makijivce ruské ministerstvo obrany oznámilo hned několik zničených salvových raketometů HIMARS.

Ruští vojáci se prý sázejí, kdo první zničí německý Leopard. Možná by ale měli raději přemýšlet nad tím, kolik metrů vysoko poletí dělová věž jejich T-72 nebo T-90, až se s nějakým Leopardem v roce 2023 potkají.

A co dalšího zlikviduje čacká ruská armáda? Odhaduji, že nejpozději v sobotu dojde k totálnímu zničení systému Patriot, a ukáže se tak nadřazenost ruské techniky nad západními zbraněmi, jak tvrdí deník Komsomolskaja pravda. 

 

Zdroj: Komsomolskaja pravda

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.