KOMENTÁŘ: Zloděj křičí chyťte zloděje. Kreml naříká nad dronovým ,,útokem" bez obětí, sám páchá na Ukrajině strašlivá zvěrstva

KOMENTÁŘ: Zloděj křičí chyťte zloděje. Kreml naříká nad dronovým ,,útokem&quote; bez obětí, sám páchá na Ukrajině strašlivá zvěrstva
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Vladimir Putin
03 / 06 / 2023, 17:00

Dronový ,,útok" v Moskvě, tím žijí momentálně vrcholní političtí a vojenští činitelé. Kreml si postěžoval, že Kyjev si dovoluje provádět útočné operace na ruském území. Zatímco zmíněný útok v Moskvě se ovšem obešel bez obětí na životech, Rusko každý den páchá na ukrajinském civilním obyvatelstvu nesrovnatelná zvěrstva. Je to typická ukázka toho, kdy zloděj křičí chyťte zloděje.

Útoky dronů Moskvu rozpálily doběla. Kreml je stačil veřejně odsoudit a obviňuje Ukrajinu, že za nimi stojí, což ovšem Kyjev šmahem odmítl.

Nicméně poněkud nepřípadně vyznívají nářky ruských vrcholných politických a vojenských představitelů, kteří tvrdě odsuzují tyto útoky, i když se obejdou bez obětí na životech. Zní to to však nejen směšně, ale také opovážlivě, protože je to Rusko, které vypaluje každý den rakety na ukrajinská města, která zabíjejí ve velkém civilní obyvatelstvo, ženy, děti, starce, zkrátka všechny.

Nestoudnost ze strany Moskvy je až těžko pochopitelná racionálně uvažujícímu člověku, drzost až neuvěřitelná. To, co dělá na ukrajinském území Rusko, a to, co naopak Ukrajina na ruském území, jsou dvě nesouměřitelné veličiny. Rusko je však na druhé straně evidentně rozčarováno ze skutečnosti, že se alespoň částečně válka přenesla také na ruské území, a může teoreticky ohrozit důležité cíle infrastruktury, a možná i vybrané osoby. Proto ta frustrace.

Nářek Kremlu nad tím, že Ukrajina si dovoluje na ruském území provádět určité diverzní operace zatím malého rozsahu, které nemají zdaleka tak ničivý účinek jako v případě Putinových zbraní, je opravdu k smíchu. Ukrajina má samozřejmě plné právo tyto operace provádět, protože se jen brání ruské vojenské agresi, a to už přes rok. Reakce Putinových pohůnků tak vůbec nejsou namístě a jsou naopak pobuřující. Ale na to jsme si už nějak tak zvykli.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.