Komisař OSN pro lidská práva: "Nevolte Trumpa"

Komisař OSN pro lidská práva: &quote;Nevolte Trumpa&quote;
12 / 10 / 2016, 15:15

Vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Husajn dnes varoval před zvolením Donalda Trumpa do funkce amerického prezidenta.

Ženeva 12. října (ČTK) - V Ženevě novinářům řekl, že dostane-li se republikánský kandidát do Bílého domu, "bude to z mezinárodního hlediska nebezpečné".

"Bude-li Donald Trump zvolen, pak na základě toho, co už řekl, je nepochybné, že bude z mezinárodního hlediska nebezpečný," řekl Husajn na tiskové konferenci. Trumpovy výroky o menšinách a o užití mučení zakázaného mezinárodním právem jsou podle jordánského diplomata "hluboce znepokojivé a pobuřující".

Husajn kritizoval Trumpa už dřív, za což si vysloužil odsudky některých diplomatů. Šéf ruského zastoupení v OSN Vitalij Čurkin prohlásil, že komisař by neměl kritizovat zahraničí státníky ani cizí vlády. Nedávno Husajn kritizoval mimo jiné českého prezidenta Miloše Zemana za jeho výroky k uprchlíkům.

"Nehodlám se vměšovat do žádné politické kampaně v kterékoli zemi," reagoval dnes na kritiku Husajn. "Pokud ale mohou pronesené výroky vést například k mučení zakázaného mezinárodními konvencemi nebo pokud se zaměřují na menšiny a na poškozování jejich práv, pak je povinností to říct. Mnoho Trumpových výroků tímto směrem míří, což považuji za hluboce znepokojivé a pobuřující," dodal.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace