Komise by dnes měla zveřejnit nové návrhy týkající se migrace

Komise by dnes měla zveřejnit nové návrhy týkající se migrace
27 / 09 / 2017, 07:45

Nové návrhy týkající se migrační politiky EU dnes prodiskutuje Evropská komise, nejspíš se bude jednat o posílení politiky navracení migrantů či spolupráci s africkými zeměmi. Zabývat by se komise měla také otázkou kontrol na vnitřních hranicích schengenského prostoru. Novináře by měl s výsledky jednání seznámit komisař pro vnitro Dimitris Avramopulos.

Ve svém projevu před europarlamentem v polovině září oznámil předseda komise Jean-Claude Juncker, že do konce měsíce bude předložen "nový soubor návrhů, zaměřených na navracení uprchlíků, solidaritu s Afrikou a otevření legálních cest přesunů".

Kontroly na některých vnitřních hranicích unijního prostoru volného pohybu zavedla část členských zemí předloni na vrcholu migrační krize. Podle stávajících pravidel by měly po několikerém prodloužení nyní skončit. Státy, včetně Německa či Francie, ale navrhují jejich další prodloužení, tentokrát s ohledem na rizika související s teroristickými hrozbami.

Podle informací ČTK by se dnes ale neměla unijní exekutiva zabývat odmítáním některých států EU přebírat z Itálie a Řecka žadatele o azyl podle před dvěma lety dohodnutého kvótového systému.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace