Kompaktní kamery s otáčením, nakláněním a přiblížením obrazu

Kompaktní kamery s otáčením, nakláněním a přiblížením obrazu
Autor fotografie: Axis Communications |Popisek: AXIS Q61-E
01 / 04 / 2015, 06:30

Nová technologie Sharpdome, kterou jsou vybaveny kamery řady AXIS Q61-E, nabídne ostrý obraz ve všech směrech. Tyto kompaktní kamery jsou vhodné pro vnitřní i venkovní aplikace, a to i v nepříznivých světelných i klimatických podmínkách, a jsou proto ideální pro nasazení v městském dohledu, nákupních centrech, průmyslu a ve školách.

Axis Communications představuje jedinečnou technologii Axis Sharpdome u nové řady kamer AXIS Q61-E. Technologie Sharpdome s inovativní mechanikou a geometrií kopule kamerám umožňuje poskytovat věrný a ostrý obraz ve všech směrech.

Díky této technologii kamery navíc dokážou snímat objekty až 20° nad linií horizontu běžného záběru a jsou proto vhodné pro nerovný terén. Technologie Sharpdome zahrnuje funkci z názvem Speed Dry, která umožňuje rychlé odstranění kapek vody, aby obraz kamer byl ostrý i v deštivém počasí. Dále ulehčuje čištění kopule kamery, protože je možné použít účinnější postupy, například čištění stlačeným vzduchem.

Kamery z nové řady patří mezi jedny z nejmenších a nejrychlejších kopulových PTZ kamer na trhu. Poskytují 30x optické přiblížení při rozlišení až HDTV 1080p, jsou vybaveny technologií Lightfinder a funkcí pro zpracování širokého dynamického kontrastu Wide Dynamic Range (až 130 dB), aby zvládaly nepříznivé světelné podmínky, a podporují elektronickou stabilizaci obrazu – jejíž přínos se projeví v ostrém obrazu při snímání za větrných podmínek.

„Dohled ve městech, nad kritickými infrastrukturami a obchody – to jsou jen některé příklady scénářů, kde obraz ve špičkové HDTV kvalitě a věrné snímání scény ve všech úhlech jsou extrémně důležité,“ říká Erik Frännlid, ředitel managementu produktů společnosti Axis. „Díky zavedení technologie Sharpdome do nové řady kamer AXIS Q61-E můžeme nabídnout malou a robustní PTZ kameru pro spolehlivou identifikaci osob nebo objektů v rozlišení HDTV, která se hodí do většiny prostředí – a navíc vycházíme vstříc požadavkům operátorů, aby kamery účinně zabíraly i oblast nad jejich horizontální linií.“

Řada AXIS Q61-E jsou první PTZ kamery s technologií Lightfinder, která poskytuje výborné podání barev i za nepříznivých světelných podmínek. Model AXIS Q6114-E je vybaven technologií Lightfinder a má rozlišení HDTV 720p a kamera AXIS Q6115-E disponuje rozlišením 1080p. Oba modely nabízejí plné rozlišení při obnovovací frekvenci 50/60 snímků za sekundu.

Pro lepší podporu operátorů obě kamery nabízejí funkci Advanced Gatekeeper, která umí zajistit, aby automaticky otáčely, nakláněly a přibližovaly obraz do předem definované oblasti, jakmile v ní detekují pohyb, a poté dále detekovaný objekt sledují.

Oba modely kamer v řadě AXIS Q61-E je možné instalovat ve vnitřním prostředí nebo v náročných venkovních podmínkách. Odolné síťové PTZ kamery snesou extrémní změny klimatu díky provedení Arctic Temperature Control, které jim umožňuje fungovat až do teploty -50 °C (-58 °F). Kamery navíc podporují funkci automatického odstranění mlhy, která – je-li aktivována – automaticky detekuje, že je záběr zamlžený, a digitálně mlhu odfiltruje, aby obraz byl čistější.

Obě kamery mají malé rozměry, téměř poloviční než modely stávající řady AXIS Q60-E a lze je hladce včlenit do jakéhokoli prostředí. Konkrétní požadavky na uchycení splní kombinace možností v rámci aktuální nabídky montážních úchytek společnosti Axis. Jejich kryty je navíc možné přelakovat na barvu, která bude splňovat požadavky zákazníka.

Kamery řady AXIS Q61-E mají podporu v nejširší základně v daném oboru, která nabízí software pro správu a řízení videa prostřednictvím Partnerského programu společnosti Axis pro vývoj aplikací Axis Application Development Partner Program a AXIS Camera Station. Kamery navíc podporují řešení AXIS Camera Companion, AXIS Camera Application Platform, AXIS Video Hosting SystemONVIF umožňujících snadnou integraci kamerového systému a podporu vývojářů aplikací, kteří mohou kameru obohatit o další inteligentní funkce.

Kopulové síťové PTZ kamery AXIS Q6114-E/Q6115-E by měly být v Evropě dostupné ve 2. čtvrtletí 2015 (za výrobcem doporučené maloobchodní ceny 69.000 a 77.000 Kč) prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis. (Autor: Axis Communications)

Fotografie a další informace může získat na adrese: www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=axis_q61_series

Psali jsme také:

Síťový reproduktor pro videodohled. Ostraha vás uvidí i osloví

Axis kamery pomohly České zemědělské univerzitě zlepšit bezpečnost

Stratocaching - kamera AXIS F44 zaznamenala výstup balónu do stratosféry

Chytré kamery na fotbalové chuligány - už se neschovají v davu

Enkodéry - elixír mládí pro analogové kamerové systémy

Axis představuje inovativní dohledové řešení se zorným polem 360° a přiblížením detailů

Full HD kamera Axis P5415-E

Tagy článku