Kompletní přehled bojů na Ukrajině za týden: popis, mapy, videa

Kompletní přehled bojů na Ukrajině za týden: popis, mapy, videa
06 / 02 / 2015, 16:45

Pokud by uměly mapy ukrajinského štábu „protiteroristické operace“ mluvit, řekly by vám: za poslední týden se fronta nepohnula. Ovšem pokud by uměly mapy tvořené separatisty mluvit, začaly by se hádat!

Konkrétně se data znesvářených stran rozchází v otázce toho, jak se vyvíjí boje v oblasti výběžku (dle jiné interpretace kapsy s obklíčenými silami Kyjeva) v okolí města Debalcovo. Konkrétně separatisté hlásí výrazný posun směrem k Debalcevu, zatímco Kyjev popírá jakoukoliv výraznou změnu, snad jen prostřednictvím ukrajinských médii informuje o částečném dobytí separatisty menšího města Uglegorsk. O tomto městě přitom včera proruští rebelové informovali jako o zcela dobitém.

 Ukrajinská verze situace na frontě:

 

Verze separatistů:

Jinak se frontová linie skutečně stabilizovala. Je evidentní, že separatisté upustili od útoku na Mariupol i od posunu fronty dál od Doněcku, vše proto, aby dosáhli velkého vítězství u Debalceva. Tam se dnes ve svízelné situaci dle nových odhadů nachází 5 až 6 tisíc vojáků věrných vládě v Kyjevě.

U Mariupolu pokračuje série drobných vzájemných útoků a protiútoků. Pokračuje masivní dělostřelecký duel v oblasti Doněcku. Z Doněcku, Makejevki a Jesinovatoe jsou hlášeny velké civilní ztráty. Na ukrajinské straně frontové linie jsou zaznamenány civilní ztráty mezi obyvateli Debalceva, které podle slov uprchlíků již stejně jako Uglegorsk nachází v troskách.

Zde můžete vidět analýzu situace na frontě v režii separatistů:

 

Jak prokazuje toto video, proruští separatisté již začali využívat i jednoduché bezpilotní přístroje:

;

Armáda Ukrajiny právě také převzala novou techniku:

Video bojů o město Uglegorsk na východní Ukrajině můžete vidět zde:

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace