Komplexní ochrana Androidu před kyberútoky

Komplexní ochrana Androidu před kyberútoky
Autor fotografie: SOPHOS|Popisek: Ochrana pro zařízení se systémem Android
13 / 11 / 2014, 17:30

13.11.2014 / Společnost Sophos připravila pro uživatele platformy Android další možnosti ochrany a správy jejich mobilních zařízení. Velmi výkonná řešení se snadnou implementací zajistí mobilní bezpečnost ve firmách všech velikostí. IT oddělení tak mohou zaměstnancům nabídnout všechny výhody platformy Android, a to bez rizika ohrožení citlivých firemních dat.

Podle výzkumné společnosti Nielsen dnes tráví uživatelé s mobilními zařízeními o 30 hodin měsíčně delší dobu než s notebooky. A kybernetičtí zločinci to samozřejmě vědí. Jen od začátku roku 2014 identifikovaly laboratoře globální sítě pro zkoumání hrozeb SophosLabs více než milion nových a jedinečných případů malware a potenciálně nežádoucích aplikací (potentially unwanted applications, PUA) pro operační systém Android.

Během posledních dvou let narostl objem malware pro operační systém Android o 1800 procent a jde tak o vůbec nejrychleji rostoucí hrozbu. Celkový objem prodeje mobilních telefonů a tabletů se pro rok 2014 odhaduje na dvě miliardy kusů a v 85 procentech případů jde o zařízení právě se systémem Android. A přibližně 75 procent aplikací z těchto zařízení neprojde bezpečnostními testy.

Vzhledem k současnému trendu využívání kombinace firemních a soukromých mobilních zařízení odkudkoli a kdykoli, musejí firmy k problematice mobilní bezpečnosti přistupovat opravdu komplexně. A především na tyto potřeby trhu společnost Sophos reaguje vývojem svých bezpečnostních řešení.

Sophos jako komplexní ochrana pro Android 

Také řešení Sophos Cloud podporuje operační systém Android a umožňuje tak z jedné centrální hostované konzole spravovat jak desktopy, tak i všechny typy mobilních zařízení. Snadnější přístup orientovaný na uživatele pomáhá zajistit bezpečnost podnikových informací, mj. i díky vlastnostem pro správu mobility – od vzdáleného uzamčení a vymazání zařízení či změny hesla přes ochranu proti krádeži až po nastavení bezdrátové komunikace a účtu Microsoft Exchange.

Bezpečnostní řešení Sophos Mobile Security přináší na platformu Android nový antivirus a technologii webové ochrany. Toto výkonné řešení umožňuje komplexní ochranu před malware, a to bez negativního dopadu na výkon zařízení nebo výdrž baterie. Navíc řešení Sophos dosáhlo stoprocentní úspěšnosti v nejnovějším testu antivirů organizace AV-TEST Institute při detekci malware pro systém Android.

Společnost Sophos je jediným dodavatelem řešení pro správu podnikové mobility, která nabízí integrovanou antivirovou ochranu a filtraci webového obsahu, aniž by se spoléhala na software třetích stran. A pouze Sophos nabízí centrálně spravované cloudové řešení pro mobilní bezpečnost, které je kompatibilní s platformami Windows, Mac, iOS a nyní i Android. Snadno použitelnou a komplexní ochranu tak mají k dispozici firemní zákazníci všech velikostí.

Sophos představil pro platformu Android i novou sadu nástrojů pro vývoj software – Sophos Anti-Malware SDK s klíčovými částmi antiviru. Díky této sadě mohou poskytovatelé telekomunikačních služeb, mobilní operátoři i další firmy ze světa informačních technologií zapracovat technologii ochrany proti malware do svých vlastních mobilních řešení pro Android.

Vzhledem ke zvyšujícímu se počtu virů i dalších typů škodlivého software, které se dostávají do firemních sítí prostřednictvím mobilních zařízení, je více než kdy jindy důležité nasadit technologie pro správu a ochranu operačního systému Android. Jen tak lze zajistit, že se citlivá firemní data nedostanou do nesprávných rukou.

„Více než polovina všech mobilních aplikací nevyhovuje ani těm základním bezpečnostním kritériím. Navíc tyto střízlivé odhady neustále rostou,“ dodává Dan Schiappa, hlavní viceprezident a ředitel skupiny EndUser Protection Group ve společnosti Sophos. „Riziko roste každým dnem a my jsme hrdí na to, že můžeme firemním zákazníkům nabídnout opravdu komplexní ochranu jejich mobility.“

Ochrana Androidu

O společnosti Sophos
Již více než 100 milionů uživatelů ze 150 zemí se spoléhá na komplexní bezpečnostní řešení společnosti Sophos jako na nejlepší možnou ochranu před pokročilými hrozbami i ztrátou dat. Společnost Sophos nabízí jednoduše implementovatelné, spravovatelné a použitelné služby síťové bezpečnosti, zabezpečení koncových bodů, webových prezentací, elektronické pošty i mobilních zařízení. To vše za podpory globální sítě pro zkoumání hrozeb SophosLabs.
Společnost Sophos sídlí v americkém Bostonu a v britském Oxfordu. Více informací o společnosti naleznete na adrese www.sophos.com.

 

Psali jsme také:

Pozor na "vyděračskou" aplikaci v mobilech s Androidem

Jak se chránit před hackery na sociálních sítích

Používáte veřejné wifi sítě na mobilu nebo tabletu? Riskujete. A hodně.

Digitální vydírání a krádež identity hrozí polovině populace

Pozor na trojského koně pro Android – smaže data, posílá SMS

Váš počítač i mobil v ohrožení! Od této chvíle nepoužívejte neznámá USB zařízení

 

 

Tagy článku